PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją na freens.pl



lucyver
25-06-2008, 10:41
Zainstalowałem Joomla 1.5.3 na freens.pl. (http://freens.pl) Instalacja poszła bez problemu, chociaż musiałem zmienić uprawnienia do configuration.php, bo nie mogłem nic ruszyć w panelu administracyjnym w global configuration.

Nie mogę jednak nic zainstalować. Spolszczenie musiałem wrzucić do odpowiednich katalogów przez ftp, chociaż na innym serwerze zawsze instalowałem z panelu administracyjnego. Próbowałem też instalować komponenty z dysku swojego komputera, jak również lokalnie z paczki przesłanej przez ftp.

Podczas instalacji ze swojego dysku dostaję taki komunikat:

Warning! - Failed to move file

Podczas instalacji z paczki przesłanej na serwer mam:

It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file: /home/lucyver/public_html/instalki/plg_slimbox/slimbox.php to /home/lucyver/public_html/plugins/content/slimbox.php

Sprawdziłem, że uprawnienia do wszystkich (chyba) katalogów są ustawione na 755.

Podaję też specyfikację techniczną hostingu:

Bezpłatny pakiet hostingowy posiada:
250 MB powierzchni dyskowej do wykorzystania na stronę internetową i bazę danych
dostęp do 1 bazy danych MySQL v.5.0.27
PHP v.5.2.5 bez trybu safe mode
zarządzanie kontem poprzez najnowszą wersję panelu administracyjnego (cPanel)
dostęp do plików za pomocą FTP i Menadżera Plików w cPanelu
całkowity brak limitów transferu
szczegółowe statystyki oglądalności stron (AWStats i Webalizer)
codzienne kopie zapasowe
bezpłatną subdomenę w domenie operatora (np. twojanazwa.freens.pl)
ograniczenie maksymalnej wielkości pojedynczego pliku do 5 MB
możliwa emisja bannerów reklamowych
brak możliwości linkowania plików na innych serwerach
brak dostępu do plików .htaccess
ograniczenie do 15 e-maili na godzinę z PHP
zmienne globalne w PHP są wyłączone
maksymalny rozmiar wysyłanego pliku w PHP - 5 MB
maksymalny rozmiar danych wysyłanych przez POST w PHP - 5 MB
maksymalny czas działania skryptu PHP - 30 sek.
limit pamięci przydzielonej skryptowi PHP - 16 MB
zablokowane funkcje w PHP (ze względów bezpieczeństwa):
exec, symlink, passthru, escapeshellarg, escapeshellcmd, proc_close, proc_getstatus,
proc_nice, proc_open, proc_terminate, shell_exec, system, popen, fsckopen, phpinfo

Co może być przyczyną tego problemu? Da się coś z tym zrobić?

===============================

No cóż, nikt mi nie odpowiedział, więc sam jakoś kombinuję, ale z miernym skutkiem.

Usunąłem wszystko z katalogu na serwerze i wgrałem Joomla PE (1.0.15pl). Zrobiłem to w celu sprawdzenia, czy uprawnienia do katalogów ustawione są prawidłowo, bo Joomla 1.5.x tego nie pokazuje. I intuicja mnie nie zawiodła. Tzn. uprawnienia do katalogów są prawidłowe (755) i do plików również (644), ale w panelu instalacyjnym, w części Dostęp do katalogów i plików, przy wszystkich katalogach mam Niezapisywalny

Zmienić to mogę dopiero wtedy, gdy ustawię uprawnienia na 777. Inaczej wciąż mam Niezapisywalny

Czy ktoś wie, co jest tego powodem? Takie uprawnienia są chyba niebezpieczne dla mojej stronki :(

Aha, dodam jeszcze, że Tymczasowy katalog sesji jest Niezapisywalny i nic nie daje utworzenie katalogu tmp ręcznie przez ftp

Tylko, że po zmianie tych uprawnień instalacja jest niemożliwa. Wcześniej chociaż mogłem zainstalować Joomla, a teraz nawet licencji nie chce wyświetlić, a tylko komunikat:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/lucyver/public_html/installation/languages/polish/gpl.html on line 1

inkos
05-07-2008, 20:40
Poczytaj o tych problemach na forum. Co nieco było już w tym temacie. No i chyba najważniejsze - zmień hosting. Na dzień dobry masz problemy których przy płatnej ofercie nie powinno być. Ale jeśli ma się super hosting za złotówkę to nie ma się czemu dziwić. :(

lucyver
06-07-2008, 10:01
Na szczęście dopiero sprawdzałem ten hosting i już kasuję tam konto.
Dzięki za radę :D
Pzdrwm :)