PDA

Zobacz pełną wersję : Ktoś mi wyjaśni??



Sova
25-04-2006, 20:27
Przeczytałem ostatnio o naszym kochanym cms'ie taką oto opinię:

Bardzo popularny CMS oferujący podstawowe funkcje systemów CMS. Nadaje się na proste serwisy, strony domowe czy blogi. Koszmar przy próbie poszerzania jego funkcjonalności do poziomu CMSów typu postnuke.

Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić (prócz autora tego tekstu) co te słowa dokładnie znaczą? Tzn.:

Koszmar przy próbie poszerzania jego funkcjonalności do poziomu CMSów typu postnuke.

A znalazłem to tutaj. (http://www.cms.rk.edu.pl/index.php?mod=raf&act=show_raf_entries&raf_id=1&template=1&show=4)

kamax
25-04-2006, 20:40
Z takimi pytaniami to do lekarza psychiatrii , bo normalni ludzie nie potrafią na takie paranormalne wręcz rzeczy odpowiedziec. Bawilem sie postnukiem sporo czasu i moje wspomnienia z nim są koszmarne. On nawet do blogow sie nie nadaje a co tu mowic o powaznych serwisach dla ludzi:eek:

Sova
25-04-2006, 20:44
No właśnie - ja się żadnym cms'em typu postnuke nie bawiłem i chciałbym wiedzieć czy ta różnica w funkcjonalności jest tak koszmarna między nimi a Joomla!
Ot - ludzka ciekawość.

kamax
25-04-2006, 20:50
koszmarna????post nuke jest moze łatwiejszy do nauki, tak samo jak jego możliwości, tez nie za duze( w porownaniu z np pewnym cmsem na J...:)). A na forum posnuka pl to zazwyczaj czytale posty typu '' zhakowali mi strone, co robic'' . Ja wiedzialem co robic i rozstalem sie z postnukiem. Zresztą wydawal mie się on bardzo podobny do phpfusiona , moze troch bardziej rozbudowany i tak samo jak php..., dawal raczej podstawowe mozliwosci a i templatki tez byly niezaciekawe

magic
25-04-2006, 23:33
Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić (prócz autora tego tekstu) co te słowa dokładnie znaczą?
Poogladaj sobie stronę (jak działa, jak wygląda) autora tego tekstu, poczytaj co tam smaruje...
Masz jeszcze jakieś pytania? ;)

Sova
26-04-2006, 00:17
Gość smaruje sporo i stara się by to było fachowe, tylko że znając możliwości i funkcjonalność Joomla! zacząłem się zastanawiać co właśnie autor miał na myśli... Hmm, więc pojawił się "lekki" brak obiektywizmu u autora - jesli dobrze Cię zrozumiałem Magic.:D

Rybik
26-04-2006, 00:37
Strona nawet w 1280x1024 posiada dolny pasek scrolla
Brak marginesow i odstepow
ikony bez przezroczyststego tła
nie przechodzi walidacji css i xhtml (193 błędy) [co prawda u nas tez cos wyskakuje ale to kosmetyka]
wersja angielska jest pustym dokumentem (windows-1250)
dokumentacja php zwraca blad 404
forum zawiera 40krotnie mniej postów

Viking
27-08-2006, 00:00
Ten człowiek to uzurpator ale i cfaniak koszmarny. Zobaczcie sobie co wsmarował w wikipedi w hasle CMS ;]

skobel
27-08-2006, 11:43
jak Joomla wygra konkurs na najlepszy System Zarządzania Treścią
to umocni swoją pozycję na rynku :)
i może podbne oceny nie będą się pojawiały.

A czy TY spełniłeś dług wobec Joomli? :cool: (http://www.joomla.pl/index.php/content/view/235/2/)