PDA

Zobacz pełną wersję : różny styl dla każdego elementu menu



dragonfly108
26-06-2008, 18:32
Czy ktoś ma pomysł jak zrobić menu w którym tło każdego linka jest różne? Najlepiej byłoby przypisać osobną klasę dla każdej pozycji, ale jak to zrobić?

dragonfly108
27-06-2008, 09:51
Już sobie poradziłem - zmodyfikowałem odpowiednio kod pliku mod_mainmenu.php żeby tworzył mi osobne klasy do każdej pozycji.

zwiastun
27-06-2008, 14:54
I pewno to jest tak dużo kodu, że wywaliłoby forum, gdybyś go zamieścił dla innych, którzy mają podobną ochotę ?

dragonfly108
29-06-2008, 21:48
Tak naprawdę w ogóle nie programuje w php i moje zmiany w kodzie wprowadzam troche na chybił-trafił, więc raczej nie spiesze sie do chwalenia nimi...
To co wymyśliłem w tym przypadku to było zadeklarowanie w funkcji mosGetMenuLink nowej zmiennej r i zwiekszanie jej wartości przy każdym wywołaniu

global $r
$r=$r+1;

potem wystarczy dodać ją w miejscu gdzie następuje tworzenie klasy dla pozycji menu, a więc zamieniamy

$menuclass = 'mainlevel'. $params->get( 'class_sfx' );
na

$menuclass = 'mainlevel'.$r. $params->get( 'class_sfx' );
i dzięki temu mamy potem na stronie dodane do każdej pozycji menu klasy mainlevel1, mainlevel2 itd. które możemy osobno sformatować w css.

Jac
30-06-2008, 10:05
Alternatywnie, możesz posłużyć się modułem Extend menu (http://de.siteof.de/extended-menu.html).