PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyglądem strony przy angielskim oprogramowaniu



agnes76
26-06-2008, 22:48
Witam!

Mam problem z wyglądem mojej strony stworzonej w joomla.
www.polskicraigavon.com (http://www.polskicraigavon.com)
Na moim komputerze strona wygląda ok. Problem pojawia się przy wejściu na stronę z kompa który ma angielskie oprogramowanie. Wszyscy Polacy widzą stronę czytelnie pomimo tego iż każdy dysponuje innym systemem i inną przeglądarką. Kumpel z Francji który ma francuskie oprogramowanie również nie ma problemów. Wchodziłam na stronę z kilku komputerów użytkowanych przez Irlandczyków i strona wygląda fatalnie. Jest cała rozwalona. Nie widać bocznych menu i całości tekstu. Jest to dla mnie duży problem ponieważ moimi potencjalnymi reklamodawcami są irlandczycy którzy na tą chwilę uważają moją stronę za nie w pełni gotową ze względu na niepoprawne wyświetlanie się. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję. Pozdrawiam.

Jola
27-06-2008, 01:31
Witam,
nie do końca jest to prawda. W IE 6 też nie wyświetla się dobrze. A oglądam to w Polsce. :)

inkos
05-07-2008, 20:59
Potwierdzam. IE 6.0 - wszystko porozrzucane i w przypadkowych miejscach. Opera i FF troche lepiej choc tez czasami mozna by sie do czegos przyczepic. Jednym slowy - formatowanie i css do poprawy i to szybko - aby nie stracic klientow. ;)

agnes76
07-07-2008, 13:37
Witam!
A czy ktoś może mi powiedzieć jak mam to zmodyfikować. Szukam i szukam informacji po necie, testuję próbuję i dalej nic.

moje
07-07-2008, 17:00
Należało by się zastanowić czy błąd nie tkwi w oprogramowaniu, a nie w stronie.
Każdy zainstalowany dodatek do przeglądarki, konfiguracja, SP (w przypadku korzystania z "okienek"), konfiguracja SP i jeszcze mnóstwo innych czynników wpływa na wyświetlanie strony.

Jeśli Ci Irlandczycy, korzystają z IE, to może być to wina "białych znaków", których nadmiar może spowodować, że IE odczyta część tych "białych znaków". Rozwiązaniem tutaj było by usunięcie nadmiaru "białych znaków".

agnes76
07-07-2008, 19:11
Nie wiem doprawdy czym to jest spowodowane. Wiem natomiast że w nowych wersjach przeglądarek nie ma tego problemu. IE7 czyta stronę poprawnie i najnowsza mozilla również. Wychodzi jednak na to , że Irlandczycy nie aktualizują swoich przeglądarek. Ale mimo wszystko to nie ich problem tylko mój.Dołączam załącznik jak strona się rozjeżdża w IE6. Może to pomoże w zlokalizowaniu problemu. Pozdrawiam.

moje
08-07-2008, 16:58
Przy górze pliki css masz:

<!--[if lte IE 6]>
<style type="text/css">
a#sitename1, a.btnicon{
behavior: url("templates/Tempaltka/js/iepngfix.htc");
}
</style>
<![endif]-->Dopisz tam między </style>, a } coś takiego:

div.leftcol {
margin-left: 0;
}

agnes76
08-07-2008, 18:44
Wstawiłam
<!--[if lte IE 6]>
<style type="text/css">
a#sitename1, a.btnicon{
behavior: url("templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/js/iepngfix.htc");
}div.leftcol {
margin-left: 0;
}
</style>
<![endif]-->
</head>

Ale ponoć jest jeszcze gorzej. Ja niestety tego nie widzę. Mam IE7 i jest ok.
Pozdrawiam i mam nadzieję na dalsze podpowiedzi.

moje
09-07-2008, 00:06
A wstaw tak:

<!--[if lte IE 6]>
<style type="text/css">
a#sitename1, a.btnicon{
behavior: url("templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/js/iepngfix.htc");
}
div.leftcol {
margin-left: 0;
}
</style>
<![endif]-->
Potem spróbuj tak:

<!--[if lte IE 6]>
<style type="text/css">
a#sitename1, a.btnicon{
behavior: url("templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/js/iepngfix.htc");
}
div.bgtop {
margin-left: 0;
}
</style>
<![endif]-->
Potem spróbj tak:

<!--[if lte IE 6]>
<style type="text/css">
a#sitename1, a.btnicon{
behavior: url("templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/js/iepngfix.htc");
}
div.moduletable[ {
margin-left: 0;
}
</style>
<![endif]-->

agnes76
09-07-2008, 20:08
Witam!
No kurcze niestety nie zadziałało. Jakiś uparty ten IE6. Nie ma mu rady. A słyszałam że są jakieś skrypty w java lub w php które rozpoznawają przeglądarki. Może wstawienie takiego skryptu by pomogło? może ktoś dysponuje czymś takim?
Pozdrawiam

moje
09-07-2008, 23:41
A spróbuj wpisać padding-left zamiast margin-left :)

agnes76
11-07-2008, 20:39
No niestety i to nie pomogło. Wszystko by było ok gdyby nie ten uparty lewy panel manu który dalej jest bardziej na środku niż na boku. Chyba trzeba będzie poszukać innej templatki. Są takie które działają np mam taką czerwoną ale która na odmianę ma szarą czcionkę i przez to strona jest nieczytelna. Niestety koloru czcionki nie potrafię zmienić nie znam się na zmianie css.