PDA

Zobacz pełną wersję : Facile Forms - maski dla pola INPUT



ber
27-06-2008, 00:36
Witam,

Czy jest możliwe ustawić w FF maskę dla pól INPUT? Mam na myśli ograniczenie możliwości wprowadzania, tak jak to jest w atrybucie format w WML'u czy Accessie, do konkretnych typów znaków. Np kod pocztowy to w Polsce zawsze NN-NNN czyli 5 cyfr rozdzielonych minusem.

robdk
27-06-2008, 07:21
Oczywiście, że można....
Robisz walidację danego pola (są nawet gotowe skrypty walidacyjne w ff np. sprawdzające poprawność adresu mail - można go sobie podejrzeć i na tej postawie napisać swój...)

ber
27-06-2008, 11:30
Oczywiście, że można....
Robisz walidację danego pola (są nawet gotowe skrypty walidacyjne w ff np. sprawdzające poprawność adresu mail - można go sobie podejrzeć i na tej postawie napisać swój...)

walidacja walidacją :) mi chodzi o to żeby użytkownik w polu mógł wpisać tylko i wyłącznie cyfry (czyli ustawienie pola INPUT tak, aby fizycznie nie dało się wpisać innych znaków niż np. cyfry). Ciągnąc dalej przykład kodu pocztowego: przydałaby sie również możliwość wstawienia statycznego myślnika jako 3 znaku, którego nie można skasować, przesunąć itd...

robdk
27-06-2008, 11:57
tym samym kodem morzesz przecierz sprawdzać przy każdej zmianie tego inputu.
Co do myślnika to można zrobić dwa pola a myślnik w "Static Text/HTML"

ber
04-07-2008, 10:22
tym samym kodem morzesz przecierz sprawdzać przy każdej zmianie tego inputu.
Co do myślnika to można zrobić dwa pola a myślnik w "Static Text/HTML"

Nie za bardzo wiem jak - on change ? on blur ? Walidacja nastapi dopiero po opuszczeniu pola... Najbardziej pasowałoby mi uzycie onkeypress, ale tego chyba Facile Forms nie oferuje.