PDA

Zobacz pełną wersję : Obramowanie/oddzielenie Artykułów na stronie głównej



maniek
26-04-2006, 02:17
Cześć

tworze akurat szkielet swojego serwisu na "krasnalu" na szablonie ktory byl "graficznie" przygotowany na wyswietlanie newsow jeden pod drugim. Lecz ja chcialbym aby newsy byly wyswietlane inaczej. Ustawilem je w dwoch kolumnach + 1 art na samej gorze strony. Moj problem, pytanie wyglada nastepujaco : gdzie musial bym pogrzebac aby dodac jakies ramki pomiedzy tymi newsami (chodzi mi o te newsy w kolumnach), wystarczyla by jedna pionowa linia, ktora by przedzielala powyzej opisane arty. Nie jestem bardzo obyty w .php etc. wiec prosze o przynajmniej jakies naprowadzenie albo jesli to mozliwe wklejenie kodu do odpowiedzi z informacja gdzie mam ten kod wkleic, tj. do ktorego pliku oraz w ktorej lini etc.

Byc moze problem wyolbrzymiam i rozwiazanie tkwi w PA, lecz bardzo dlugo tego szukalem i nic nie znalazlem co by "oddzielalo" newsy od siebie.

Bardzo serdecznie Pozdrawiam i Dziekuje z Góry
Piskor Mariusz

Rybik
26-04-2006, 03:44
w template.css

dodać


table.blog div {
border : 1px solid #000000;
padding: 1px;
}


Powinno obramowywać artykuły, a jeżeli nie ma tego robic zawsze to w tresci trzeba indywidualnie, bo parametry przyrostka klasy do indywidualnego formatowania dotycza tylko klas naglowka i tresci i mialbys ramke osobno do tyulu a osobno do artykulu.

(Mozna ominac dajac ramke do tytulu z 3 stron i do arta z 3 stron zeby nie bylo wspolnej ... wtedy


table.blog td.contentpaneheading {
border-left: 1px solid #000000;
border-right: 1px solid #000000;
border-top: 1px solid #000000;
padding: 1px;
}

i to samo dla td.contentpaneopen tylko ramki z bokow i z dolu ... ale moge się mylić ;)