PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana właściciela plików - J 1.0.15



bruno
28-06-2008, 13:21
Czytałem różne wątki na ten temat ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi więc piszę..

Witam, czy z poziomu joomli da się zmienić właśność plików UID/GID? Komponent instalowany przez www posiada nazwę usera "WWW" i nic przez ftp nie mogę wgrać do tego katalogu. Joomla explorer pozwala zmienić chmod. ale user UID i grupy GID nie zmienia :( Czy da się to jakoś zrobić bez telnetu ?
Czy istnieje możliwość aby joomla przez instalacje np. komponentów wpisywała nazwę UID taką jak konto ftp np. admin a nie www?

thx
pzdr

Dylek
28-06-2008, 14:16
To kwestia ustawien serwera.

andrzej61
28-06-2008, 16:09
Ale o jakie ustawienia serwera by tu chodziło? Mam serwer na jednym hostingu i działa super i nie ma problemów z uprawnieniami, i poleciłem komuś ten hosting i na tym drugim zupełnie co innego. Wszystko cokolwiek się doinstalowuje ma właściciela innego niż moje konto ftp. Na mojej starej stronie OK a tu admin mówi że tak już jest i że się mam zwracać do nich to będą przestawiać każdorazowo. Przecież to absurd jest. Musiałbym pare rezy dziennie pisać do nich i czekac aż zmienią. A obok na moim wszystko gra. I chciałbym jakoś dowiedzieć się w czym rzecz żeby mnie nie zbywali, bo to jakieś bez sensu.

neo_fox
30-06-2008, 07:28
Wszystko cokolwiek się doinstalowuje ma właściciela innego niż moje konto ftp.

I zupełnie słusznie ponieważ pliki na których operuje Apache nigdy, przenigdy nie powinny należeć do FTP (FTP Layer w J 1.5 to IMHO nienajlepszy pomysł).

Najlepszym rozwiązaniem jest gdy PHP jest "podpięte" do Apache'a poprzez CGI. Jeśli takie rozwiązanie jest poprawnie skonfigurowane to PHP jest uruchamiane przez użytkownika który obsługuje równocześnie połączenia FTP i wtedy (prawie) wszystko działa bez problemu.

Prawdopodobnie Ty masz tak skonfigurowany serwer. Natomiast ten drugi serwer jest prawdopodobnie podłączony poprzez Apache2handler i spotykasz się z typowym www-run problemem. Kopiuj pliki na serwer korzystając z programów takich jak JoomlaXplorer to nie będziesz mieć problemów.

Pozdrawiam,
Neo