PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria w treści artykułu.



knocik7
29-06-2008, 14:21
Zainstalowałem RSGallery com_rsgallery2_2.0.0b1.zip (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/7791/27677/com_rsgallery2_2.0.0b1.zip)
i mam problem jak stworzyć galerię która wyświetlała się by w treści artykuły np. na samym dole. Czy istnieje jakiś komponent coś w stylu latestnews , który mógł by wyświetlać obrazek ??

Elfiszcze
30-06-2008, 13:19
Tutaj: http://rsgallery2.net/content/view/92/62/
znajdziesz pluginy do wyświetlania galerii lub pojedynczych zdjęć z RSGallery w artykułach :)

knocik7
01-07-2008, 20:43
Mógłbyś podać jaki to ma być plugin ?

Szibena
02-07-2008, 10:41
A czytać nie potrafisz:

plg_rsg2_display_2.1 (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/7581/26817/rsg2_plg_rsg2_display_2.1.zip) - J1.5 only. Insert any gallery with any template into any content item.

knocik7
03-07-2008, 22:49
Hmmm zainstalowałem ten plugin ale nie mam pojęcia jak zrobic galerie w treści artykułu jest gdzieś jakaś instrukcja na necie moze byc po angielsku

Szibena
03-07-2008, 23:39
Nie wszystko zostanie Ci podane na tacy! Masz link do strony tego komponentu. Tam jest wszystko napisane. Jest forum. Są artykuły.

Elfiszcze
03-07-2008, 23:43
Hmmm zainstalowałem ten plugin ale nie mam pojęcia jak zrobic galerie w treści artykułu jest gdzieś jakaś instrukcja na necie moze byc po angielsku

No nie. Poczytaj troszkę. Rozejrzyj się!
Jak zainstalujesz plugin - musisz go opublikować. Jak w niego "wejdziesz" masz opis jak z niego korzystać. ew. rozpakuj plugin na dysku i edytuj plik xml. Znajdziesz tam instrukcję taką sama jak w opisie pluginu!

"Usage: {rsg2_display: template, GID} or {rsg2_display: template, GID, paramName=value, paramName=value, ...} for as many parameters as you need to specify. Template should be the name of the template you want to use. GID should be the numerical ID representing the gallery, this can be found in the first column of the gallery listing."

Wystarczy odrobina zaangażowania.

knocik7
04-07-2008, 10:57
Jak w niego wejdę to mam to

http://img71.imageshack.us/my.php?image=rsg2mk1.gif

Proszę pomocy. Z góry dziękuje. Czekam tylko na odpowiedzi osób , które nie wysyłają tekstów w stylu "poszukja i nie umiesz czytac"

Elfiszcze
04-07-2008, 11:09
No właśnie tutaj masz dokładnie to co Ci napisałam. To jest właśnie sposób użycia tego pluginu.


Usage: {rsg2_display: template, GID} or {rsg2_display: template, GID, paramName=value, paramName=value, ...} for as many parameters as you need to specify. Template should be the name of the template you want to use. GID should be the numerical ID representing the gallery, this can be found in the first column of the gallery listing.W treści artykułu, w którym chcesz umieścić galerię wpisujesz
{rsg2_display: template, GID}lub

{rsg2_display: template, GID, paramName=value, paramName=value, ...}Gdzie:
template to nazwa szablonu, którego chcesz użyć,
GID to numer ID galerii, którą chcesz umieścić w artykule
itd.

knocik7
04-07-2008, 11:42
Nie działa. Dałem coś takiego
{rsg2_display: Semantic, 2}

i zamiast galerii wyświetla się sam tekst
{rsg2_display: Semantic, 2}

Elfiszcze
04-07-2008, 11:50
a plugin opublikowany?

knocik7
04-07-2008, 12:10
tak oczywiście

knocik7
06-07-2008, 11:06
I co kicha ????????????????? Widzę z tego !

knocik7
07-07-2008, 23:03
Czy wie teraz jakiś "mądrala " jak rozwiązać ten problem..... Wcześcniej to każdy mądry .

Elfiszcze
08-07-2008, 10:25
Czy wie teraz jakiś "mądrala " jak rozwiązać ten problem..... Wcześcniej to każdy mądry .

Po tym tekście to się nie dziw, że NIKT ci nie odpowie! A na przyszłość polecam wzięcie pod uwagę kilku czynników, zanim zaczniesz ponaglać DARMOWĄ POMOC - np. OKRESU WAKACYJNEGO!!!

knocik7
08-07-2008, 11:23
Człowieku co ty dajesz!!!! Czytaj dokładnie i wnikliwie "mądrala" a nie mądrala.

jacek
26-08-2008, 22:58
Więcej osób ma problem z tym pluginem. Ja próbowałem różnych rozwiązań (plugin mam na pewno włączony). Szukałem pomocy na forum RsGallery, ale tam piszą, aby podmienić linijkę kodu, co ciekawe wówczas znika mi treść artykułu, i wyświetla się cyfra 0, a zdjęć dalej nie ma :/

Wyczerpałem już wszystkie możliwości ... jak mógłbym sprawdzić co nie działa? Może za pomocą debug mode? Ale jak, na co zwrócić uwagę? hmm... ktoś miał podobny problem, może udało się rozwiązać?

A może jest jakiś plugin do osadadznia komonentów w treści artykułów? Pod j.1.0.x był jogadgets, ale pod 1.5.x nie działa już :/ Jest coś nowszego, co nie znajduje się w oficjalnym remository joomli?

Szukam rozwiązania jakiegokolwiek...