PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarium historyczne



Leonardo
30-06-2008, 18:07
Witam,

Mam zainstalowany komponent i moduł Today In History wersję 1.3 pl, którą bardzo polecam.
Jednak jest z nią pewien kłopot. Mianowicie mimo polonizacji Zwiastuna nazwy miesięcy nadal pokazywane są w module w języku angielskim.
Zmieniałem nazwy miesięcy zarówno w angielskim jak i polskim pliku językowym ...i nic.
Sprawdzałem odwołania do tabeli dla tego komponentu w bazie danych, ale tam nie ma zadeklarowanych nazw miesięcy.
Czy mógłbym poprosić kogoś o pomoc przy tej poprawce.
Z góry bardzo dziękuję.

Pracuję na Joomla 1.0.13pl w wersji ISO

Pozdrawiam
Mariusz

zwiastun
30-06-2008, 19:39
Jeśli dobrze pamiętam, ale to naprawdę by ło dawno, to trzeba było pokombinować z funkcją date() stosowaną bodaj w module. Ale gwarancji nie daję, 3 lata minęło.
PS. W poprawionej wersji 2.0 jest podobny problem

Leonardo
30-06-2008, 20:08
Fakt kawał czasu ;) Próbowałem zainstalować wersję 2.0, ale nie współpracuje z modułem 1.3 (choć to w zasadzie i tak nieistotne, bo ta wersja też ma ten problem).

W Twojej wersji jest błąd z instalacją wartości domyślnych dla pól (w pliku xml komponentu) day, month i year. Nie można zostawiać tam wolnych miejsc, lecz należy wstawić wartości domyślne:
day - 01
month - 01
year - jakiś rok, np. 1900.

Zastanawiam się, czy nie można by jakoś uprościć tego dając nawet zamiast nazw miesięcy, miesięc w liczbie, np. 06 (czerwiec).

Pozdrawiam
Mariusz

Leonardo
30-06-2008, 20:20
Z problem ze zmianą miesiąca na wartość liczbową poradziłem sobie tak:

zamiast

global $en_to_pl_month;

$day = $m_date['mday'];

if ($en_to_pl_month) {
$month = $en_to_pl_month[$m_date['month']];
} else {
$month = $m_date['month'];
}


//$year = $m_date['year'];

dałem

global $en_to_pl_month;

$day = $m_date['mday'];

if ($en_to_pl_month) {
$month = $en_to_pl_month[$m_date['mon']];
} else {
$month = $m_date['mon'];
}


//$year = $m_date['year'];

i mam 30 6 1943
jeszcze, żeby jakieś separatory wstawić..., tylko tu już nie wiem gdzie :(

Pozdrawiam
Mariusz

Leonardo
30-06-2008, 23:19
Znalazłem bardzo podobny komponent+moduł, ale z większymi możliwościami.
Niestety będzie go trzeba przerobić (spolszczyć, zmienić format daty).
Gdyby ktoś z speców mógłby zerknąć?
W spolszczeniu mogę pomóc.

Link do pobrania (paczka zawiera komponent moduł i blisko 6000 rocznic w języku angielskim):
http://www.boneworks.net/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=3&Itemid=28

Dakota
01-07-2008, 03:35
u mnie na stronie http://www.e-polacy.com (http://www.e-polacy.com/) moduł działa poprawnie ...data jest wyświetlana poprawnie

Leonardo
01-07-2008, 19:33
Możesz zdradzić jak to zrobiłeś?
Masz może jakąś fajną bazę rocznic historycznych do tego komponentu?
Będę wdzięczny.

Dakota
02-07-2008, 00:10
mam jakąś bazę ale nie wiem czy fajną odezwij się na gg 8432798

skorups
01-01-2011, 12:01
Pytanie dotyczy efemerides. Może ktoś korzysta z tego modułu. działa sprawnie, ale nijak nie mogę dojść jak zapisać datę p.n.e. Jest przecież różnica pomiędzy 45 a 45 p.n.e :)