PDA

Zobacz pełną wersję : obrazki na dwujęzycznej stronie



eMCe
03-07-2008, 12:33
Cześć!!!
Mam stronę w dwóch językach. Gdy wchodzę domyślnie odpala się PL i ładna animacja wraz z menu. Po kliknięciu na english chcę by zamiast tej animacji PL pojawiała się animacje ENG wraz z menu. Menu już zrobione, wszystko poprawnie podlinkowane. Ale to nie wszystko. To co napisałam ma być tylko na stronie głównej, na innych stronach ma być inna animacja i też jedna na PL inna na ENG. Jak to można rozwiązać? Czy moduły, to dobry trop?


Czyli niej więcej tak:

Strona główna PL - animacja numer 1
Strona główna ENG - animacja numer 2

Inne strony PL - animacja numer 1a
Inne strony ENG - animacja numer 2a

Jola
04-07-2008, 03:06
Witam,
tam gdzie masz wstawiony kod do odpalania animacji daj warunek sprawdzający np $_GET["option"] (na stronie głównej nie ma tej zmiennej) jeśli nie ma to animacja nr1 jeśli jest to animacja nr2. Z językiem też chyba sobie poradzisz. :)
Pozdrawiam

eMCe
04-07-2008, 15:30
Hm, a jak coś takiego zrobić... Chcę by układ głównej strony był inny niż pozostałych. Tzn. na głównej menu jak wyżej, co już chyba wiem jak zrobić. Następnie dalej na głównej poniżej menu obrazek/animacja a obok niej trzy ramki w pionie: szukaj i dwie inne. I to co pod menu ma być tylko na głównej. A pozostałe mają mieć menu jak na głównej ale poniżej beż żandych ramek ma być na całek szerokości inne animacja. Ufff, może tam screena z moim wyobrażeniem tegoż mojego wymysłu :) Nie mam totalnie doświadczenia z takimi szablonami :(

http://img377.imageshack.us/img377/7479/beznazwy1lt8.th.jpg (http://img377.imageshack.us/my.php?image=beznazwy1lt8.jpg)

eMCe
04-07-2008, 16:36
Witam,
tam gdzie masz wstawiony kod do odpalania animacji daj warunek sprawdzający np $_GET["option"] (na stronie głównej nie ma tej zmiennej)

Hm, ale co mam wpisać w ''option'' gdy chcę by coś wyświetlało się na głównej a inne coś na pozostałych?

Michael_23
04-07-2008, 18:22
Powinnaś zróżnicować templatki:
dla głównej inną/jednostkową a dla podstron: default-ową

eMCe
04-07-2008, 18:31
A jakaś wędka (link jakiś czy coś...) jak to zrobić w Joomla 1.0.15? :)

eMCe
05-07-2008, 12:14
Okej już wiem :) Przypisz szablon :) Dzięki za pomoc. Pewnie się jeszcze zgłoszę jak już będę robiła te menu flashowe dwujęzyczne.

Michael_23
05-07-2008, 14:31
A po co menu flashowe ? Trudniej zrobić niż w Joomli i stawiasz spiderowi Google mały parawan.

eMCe
05-07-2008, 15:39
Taki życzenie klienta :)))

Michael_23
06-07-2008, 23:07
Myślałem, że naszym klientom zależy na promocji ich firm w Internecie...