PDA

Zobacz pełną wersję : Przedziwny problem



Sanga
03-07-2008, 14:40
Witam.

W skrócie postaram sie dość przejrzyście opisać jaki to problem napotkałem.

Zainstalowałem joomle 1.5.3 na serwerze. Działa prawie dobrze. Problem polega na tym iż żadna stronka nie pobiera formatowania z plikow css.

Ścieżki do plikow css są poprawne (edytuję stronke przykładową "bezz"),
zmieniłem parametry plików index.php, oraz css na zapisywalne (666).

Jakiekolwiek zmiany wprowadzę do plików css nie mają wpływu na wygląd stronki (zapisuję zmiany, ukazuje się komunikat "file saved").
Mogę wykasować całą zawartość css, zapisać go i tak stronka nic nie straci z wyglądu.

Natomiast gdy usunę ścieżkę dostepu do css w edytorze html, stronka traci całe formatowanie.

Gdy edytuje kod html, wszystko działa dobrze. Mogę w nim wprowadzać dowolne zmiany, wstawiać bezpośrednio style css, zapisać i wszystko działa ok.

Z tym że podczas zapisu w edytorze html, pojawia sie konumikat:

"Could not make the template file writable
Could not make the template file unwritable
Template source saved"

Może to jest jakąś wskazówką?


Inna rzecz ktora ewentualnie może mieć jakieś znaczenie to taka, że podczas instalacji, gdy zostały sprawdzane ustawienia serwera, jedno ustawienie różniło się od zalecanych:

Register Globals było włączone zamiast zalecanego wyłączonego.


Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu?
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

zwiastun
04-07-2008, 01:51
hmmm. podstawowa wskazówka to jest taka: trzeba się na tym dobrze znać, żeby stwierdzić, że nie działa. Twój opis problemu wskazuje raczej na to, że na tyle dobrze się raczej nie znasz. Bo to, że wprowadza się zmiany do pliku css, nie znaczy wcale, że zaraz coś się musi zmienić na stronie.
No i to stwierdzenie, że żadna strona nie pobiera formatowania z pliku css, a gdy zmienisz ścieżkę do pliku css, to traci formatowanie. To skąd w takim razie wcześniej pobiera reguły formatowania - z Księżyca?

Sanga
04-07-2008, 13:47
Witam.

Znam się na tyle by wiedzieć że zmiany które wprowadzam do css muszą być widoczne.
Właśnie to był problem. Stronki nie reagowały na zmiany w css, ale gdy wykasowałem ścieżkę dostępu do css to traciły formatowanie.

Dzięki za zainteresownie zwiastun.
Problem juz rozwiązany.

Pozdrawiam

zwiastun
06-07-2008, 01:58
To napisz, czegoś niedopatrzył, ktoś może podobnie

Sanga
06-07-2008, 10:29
Witam.

Ciekawe podejście z góry zakładające moje niedopatrzenie.

Wina leżały/a po stronie przeglądarki Opera której to używałem.
Po wczytaniu template i zerknięciu na podgląd wczytywała się stronka, po wprowadzeniu zmian w css i daniu na podgląd zmian żadnych nie było.
Opera nie odświeżała sobie stronki. Za każdym razem gdy dawałem podgląd, gdy sprawdzałem jak wygląda stronka opera wczytywała pierwotną wersję.

Gdy wyczyści się historię wszystko wraca do normy.
Pod IE oraz FF nie ma żadnych problemów.

Pozdrawiam

zwiastun
06-07-2008, 11:02
No tak, winna przeglądarka, bo się zachowuje zgodnie ze swoimi regułami :) "Gupia" przeglądarka :)