PDA

Zobacz pełną wersję : problem z formularzem kontaktu na home.pl



wrumwrum
03-07-2008, 23:51
witam
temat parę razy poruszany, ale żaden post póki co nie rozwiązał mojego problemu.Chodzi konkretnie o obsługę formularza kontaktowego. Strona jest na home.pl i nie ukrywam, że bardzo zależałoby mi szczególnie na wypowiedzi osób, które mają hosting na homie czy spotkały się z tego typu problemami. W wielu postach osoby takie piszą, że hosting na home.pl jest ok, wszystko powinno działać, a problemy wynikają tylko z niewiedzy i złej konfiguracji. Wersja: Joomla 1.0.15 JAL

Objawy:
po wypełnieniu formularza i wciśnięciu przycisku "wyślij" pojawia się komunikat o tym, że operacja zakończyła się sukcesem. Niestety mail nigdy nie zostaje doręczony (kopia dochodzi bez problmu na adres nadawcy)

W konfiguracji poczty (dla przykładu załóżmy, że moja strona ma adres witryna.pl):
poczta: serwer smtp
wysyłaj z adresu: witryna@witryna.pl (adres ten jest zarejestrowany na home.pl, na tym samym serwerze co strona, na helpdesku home.pl powiedzieli, że może to mieć znaczenie w przypadku tgo typu kłopotów).
Nazwa nadawcy: jakaś nazwa
Ścieżka do Sendmail: /usr/sbin/sendmail
SMTP wymaga autoryzacji: tak
SMTP - nazwa konta: witryna
SMPT - hasło do konta: ********
SMTP - adres serwera: witryna.pl (to wynikałoby z dokumentacji home.pl)

w kontakcie został przypisany konkretny użytkownik, sprawdzałem już warianty, kiedy to adres użytkownika równa się/ nie równa się adresowi, który jest w ustawieniach głównych, chociaż to chyba akurat, nie powinno mieć większego znaczenia. Poza tym strona nie jest dla mnie, klient chciałby mieć listę kontaktów (parę różnych adresów email zbiorczych dla różnych formularzy więc 1 adres na całą stronę odpada).


na joomla.org znalazłem taką radę, dotyczy to jednak joomla 1.5
in /components/com_contact/controller.php on line 162 change the $email variable to $MailFrom.

Existing line: $mail->setSender( array( $email, $name ) );
New line: $mail->setSender( array( $MailFrom, $name ) );

szukałem podobynch fragmentów, ale nie dałem rady :(

nie mam pojęcia o co może chodzić, podejrzewam (a nawet jestm pewien po lekturze forum), że temat może być specyficzny dla home.pl
sorry za odklepywanie tematu, któy już był i dzięki z góry za pomoc