PDA

Zobacz pełną wersję : katalog media i pewnie inne też...



s19
26-04-2006, 21:25
Nie mogę wgrać żadnego komponentu, modułu, dodatku za każdym razem otrzymuję komunikat "Nie można przenieść wczytanego pliku do katalogu /media.". dodam tylko, że serwer pracuje na SBS IIS, wszystkie katalogi mają atrybut "zapisywalny" i (jak poinformował mnie admin) maja ustawione "modyfikuj" dla wszystkich katalogów w grupie IUSER_nazwa serwera. Proszę o pomoc!

Rybik
26-04-2006, 22:04
http://forum.joomla.pl/forum/announcement.php?f=2&a=3

magic
26-04-2006, 22:43
Tym razem to ja jestem telepata.
Tutaj masz wyjaśnienie (myk z uprawnieniami do folderów pod windą):
http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/410/28/

Niech Admin jeszcze raz sprawdzi ...

s19
27-04-2006, 10:18
magic - Wykonałem reinstalację. Postepowałem identycznie jak to jest opisane na stronie pod wskazanym przez Ciebie linkiem. Niestety błąd wciąż ten sam!
Admin przysłał mi taką odpowiedź:
"Zgodnie z Pana życzeniem ustawiłem atrybuty plików i folderów katalogu głównego Pana strony na "modyfikacja" z zaznaczoną opcją zmiany wpisu uprawnień na wszystkich obiektach podrzędnych(...)"

Wyświetlają mi się jeszcze dwie linie takiego błędu (nad komunikatem o katalogu media):
Warning: move_uploaded_file(F:\merc\media\z00mGallery25b3PL .zip): failed to open stream: No space left on device in F:\merc\administrator\components\com_installer\adm in.installer.php on line 178

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move 'C:\PHP\uploadtemp\php2B4.tmp' to 'F:\merc\media\z00mGallery25b3PL.zip' in F:\merc\administrator\components\com_installer\adm in.installer.php on line 178

Ustawienia PHP wypisane przy zakładce "informacje o systemie":
PHP działa na:: Windows NT SBS2005 5.2 build 3790
Wersja MySQL:: 4.1.7-nt
Wersja PHP:: 4.4.2
Serwer WWW:: Microsoft-IIS/6.0
Interfejs serwera PHP:: cgi-fcgi
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; pl) Opera 8.54
Istotne ustawienia PHP::
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone)
Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (włączone)
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: OFF (wyłączone)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (włączone)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wyłączone)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wyłączone)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: C:\PHP\sessiondata
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: Brak
Edytor WYSIWYG:: Bez edytora WYSIWYG

Bardzo proszę o POMOC! Sprawa, jak pewnie u wszystkich tu piszących, jest pilna!

PS.
Rybik - zapoznałem się z regulaminem i obiecuję poprawę!!!

Rybik
27-04-2006, 12:41
luz, regulamin jest po to zeby nie zgadywac (stad czasem okreslenie telepata ;) )

ta linia to:


if (move_uploaded_file( $filename, $baseDir . $userfile_name )) {


a pierwszy komunikat wskazuje na to ze brakuje miejsca na dysku

magic
27-04-2006, 15:27
Napisałem wyżej: "Niech admin jeszcze raz sprawdzi" bo na SBS (zresztą na każdym Windows z NTFS) bardziej restrykcyjne uprawnienia są ważniejsze dla systemu niż mniej restrykcyjne. Przykładowo zupełnie (z sufitu): jeśli użytkownik userX nalezy do grupy usersY i do grupy usersZ, a pierwsza grupa ma do konkretnego zasobu prawa FullAccess, a druga NoAccess, to zgadnij jaki będzie wynik?
Trudno domyślać się co i jak jest na tym serwerze poustawiane, poza tym coś mi wygląda na nie do końca prawidłowe przygotowanie serwera pod obsługę PHP. Brak odpowiednio spreparowanego folderu temp? (sessiondata?), nieprawidłowo ustawione prawa do folderu PHP i jego podfolderów?, inne? Szczegółowa instrukcja przygotowania serwera windows pod PHP jest w readme.txt paczki instalacyjnej PHP. Poczytaj sam i naciśnij Admina.
Tak czy inaczej - wyraźnie nie jest to problem z Joomla!, tylko z ustawieniami serwera.
Obawiam się, że musicie się trochę pomęczyć z Adminem.

P.S. z tymi "... (wraz) z zaznaczoną opcją zmiany wpisu uprawnień na wszystkich obiektach podrzędnych" - to tylko jeśli już masz w folderze wszystkie pliki i foldery Joomla!; w przypadku nowego, pustego folderu - wystarczy uprawnienia nadać dla tego folderu, wrzucone tam pliki będą dziedziczyły te uprawnienia.

s19
27-04-2006, 15:32
Dzięki RYBIK nigdy bym na to nie wpadł, że brakuje miejsca na dysku. Chyba ślepota mnie dopadła bo napisane jest jak wół!!!
RUTYNA kiedys zabije całe społaczeństwo.

Magic - też dziękuję za zainteresowanie tematem i cenne uwagi!

Pozdrawiam