PDA

Zobacz pełną wersję : tmp



ramelof
26-04-2006, 20:35
Mam problem z tym katalogiem gdzie go utworzyć bo n ie wiem próbowałem w public_html, w głównym katalogu serwera jak na ftp wchodze to w końcu gdzie on am być chmod zawsze ustawie na 777


dobra struktura serwera wychodzi tak:
główny > domains > ramelof.frih.net > public_html

Rybik
26-04-2006, 21:00
to katalog "systemowy" php - zglos sie do admina ze potrzebujesz moc tam zapisywac, raczej go recznie nie stworzysz

ramelof
26-04-2006, 21:11
teraz jeszcze to
co mam zrobić z tym fantem
Ustawienie Zalecan Bieżące
allow_url_fopen OFF ON
short_open_tag OFF ON

W trakcie testu serwera instalator sprawdził kilka innych ustawień. Ustawienia zalecane dla Joomla! wyświetlane są standardowo. Ustawienia bieżące - kolorowym tekstem: zielonym bądź czerwonym. Jeżeli np. ustawienie "short_open_tag" jest wyświetlone na zielono i oznaczone "OFF", to masz pewność, że Joomla! będzie poprawnie odczytywało skrypty. Gdy zobaczysz kolor czerwony, skontaktuj się z administratorem serwera i nalegaj, by poprawił ustawienia.

Rybik
26-04-2006, 21:13
A nie widać ?

Gdy zobaczysz kolor czerwony, skontaktuj się z administratorem serwera i nalegaj, by poprawił ustawienia.

ramelof
26-04-2006, 21:14
napiałem mi mu już to teraz czekam ale można da się to jakoś zrobić bez admina się zapytałem

magic
27-04-2006, 00:43
Ja zwykle w naszej Pomocy (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/417/26/) znajdziesz odpowiedź.
Spróbuj ;)
Credits are going to zwiastun ...

ramelof
27-04-2006, 16:24
Ramelof napisał:
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=10235#post10235
It needs folder tmp for JOOMLA.

Bondings napisał: Does this help? http://forum.mamboserver.com/showthread.php?t=19284

zrobiłem tak jak z tego linka i zrobiłem lokalizacje tak jak powinna być u mnie i dostaje taki komunikat

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@ramelof.frih.net and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

magic
27-04-2006, 18:04
1. Zacznijmy od początku: http://www.forum.joomla.pl/forum/announcement.php?f=4&a=3
ze szczególnym uwzględnieniem pkt 6. i 7.
2. Zdecyduj się, czy rozmawiamy o Joomla! zainstalowanym na serwerze hostingowym, czy na twoim lokalnym komputerze itd ...
3. Zdecyduj się o jakim problemie rozmawiamy - jeden problem = jeden wątek

ramelof
27-04-2006, 18:07
dobra to jest joomla na hostingu dokładnie frihost.com

rozwiązujemy problem tmp

ramelof
27-04-2006, 18:09
OPIS PROBLEMU

Mam problem z tym katalogiem gdzie go utworzyć bo n ie wiem próbowałem w public_html, w głównym katalogu serwera jak na ftp wchodze to w końcu gdzie on am być chmod zawsze ustawie na 777


dobra struktura serwera wychodzi tak:
główny > domains > ramelof.frih.net > public_html

to wynikło z rozmową z adminem serwera

Ramelof napisał:
http://forum.joomla.pl/forum/showthr...0235#post10235
It needs folder tmp for JOOMLA.

Bondings napisał: Does this help? http://forum.mamboserver.com/showthread.php?t=19284

zrobiłem tak jak z tego linka i zrobiłem lokalizacje tak jak powinna być u mnie i dostaje taki komunikat

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@ramelof.frih.net and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

magic
27-04-2006, 18:31
dobra to jest joomla na hostingu dokładnie frihost.com

rozwiązujemy problem tmp
1. NIE dobra
Przeczytaj jeszcze raz regulamin i bądź uprzejmy skopiować i wkleić istotne informacje n/t Joomla! i serwera - znajdziesz je w Administrator->System->System info

2. Jeśli to serwer hostingowy - sprawa folderu tmp (sessiondata?) dotyczy ustawień PHP na serwerze i jest to sprawa administratora tego serwera. Jeśli ustawienia na tym serwerze wymagają żebyś miał własny folder do tych celów, to admin powinien cię o tym poinformować, poinstruować co i jak, a najlepiej sam zrobić.

ramelof
28-04-2006, 18:01
- PHP: wersja >= 4.1.0 Tak
- - obsługa kompresji zlib dostępne
- - obsługa XML dostępne
- - obsługa MySQL dostępne
configuration.php zapisywanie możliwe
Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe

administrator/backups/ zapisywanie niemożliwe
administrator/components/ zapisywanie niemożliwe
administrator/modules/ zapisywanie niemożliwe
administrator/templates/ zapisywanie niemożliwe
cache/ zapisywanie niemożliwe
components/ zapisywanie możliwe
images/ zapisywanie możliwe
images/banners/ zapisywanie możliwe
images/stories/ zapisywanie możliwe
language/ zapisywanie możliwe
mambots/ zapisywanie niemożliwe
mambots/content/ zapisywanie niemożliwe
mambots/editors/ zapisywanie niemożliwe
mambots/editors-xtd/ zapisywanie niemożliwe
mambots/search/ zapisywanie niemożliwe
media/ zapisywanie możliwe
modules/ zapisywanie możliwe
templates/ zapisywanie możliwe
administrator/components/com_docman//docman.config.php/ zapisywanie niemożliwe
dmdocuments/ zapisywanie możliwe
forum/Settings.php/ zapisywanie możliwe

To jest przed instalacją. Wszystkie pliki oprócz tmp z którym nie mogę sobie poradzić zostaną zmienione na zapisywanie możliwe po tym jak je wgram na serwer i ustawie im chmody

Jeszcze dodam że pliki wgrywam jeszcze raz bo coś skopałem i nie wiedziałem co. Mówie to żeby potem nie było niedoówień z tym związanych.


Aha jeszcze admin dał mi to http://forum.mamboserver.com/showthread.php?t=19284 tylko jak się do tego zastosuje oczywiście daje poprawne lokalizacje to dostaje komunikat

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@ramelof.frih.net and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

magic
28-04-2006, 18:47
Zapomniałeś wkleić istotnego fragmentu: jaki serwer www, jaki masz Joommla! itd ...

ramelof
28-04-2006, 18:54
wersja joomli jest Joomla Power Edition 1.0.8d
serwer frihost http://frihost.com

co jeszcze potrzeba

magic
28-04-2006, 19:35
Jeju ...
A czegoś takiego w Administrator->System->System info
w (domyślnej) zakładce o nazwie System info :
Informacje systemowe PHP zainstalowne na: Windows NT MACIEK 5.1 build 2600 Wersja bazy danych: 4.1.10a-nt-max Wersja PHP: 4.3.10 Serwer: Microsoft-IIS/5.1 WebServer to PHP interface: cgi-fcgi
nie masz?
Plus to co poniżej...

ramelof
28-04-2006, 19:46
PHP działa na:: Linux host.frih.net 2.6.11.2 #1 Thu Feb 16 19:07:43 CST 2006 i686
Wersja MySQL:: 4.0.23-standard
Wersja PHP:: 4.4.2
Serwer WWW:: Apache
Interfejs serwera PHP:: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; pl) Opera 8.54
Istotne ustawienia PHP::
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone)
Open basedir [Katalog bazowy]:: /home/ramelof/:/tmp/:/var/www/:/usr/local/lib/php/:/etc/virtual/
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (włączone)
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (włączone)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (włączone)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wyłączone)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wyłączone)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: Brak
Edytor WYSIWYG:: Edytor WYSIWYG TinyMCE

magic
28-04-2006, 20:03
No to z tego wynika, że katalog tmp jest (powinien być) w głównym katalogu serwera www - czyli poza twoim zasięgiem. Na wszelki wypadek mozesz sobie założyć w głównym folderze swojej Joomla! folder o nazwie tmp i nadać mu odpowiedni chmod, ale watpię czy to pomoże.
Być może masz w tym głównym swoim folderze plik .htaccess - zmień jego nazwę na np. htaccess_old.txt (musisz w tym celu - żeby go zobaczyć) ustawić swojego klienta FTP tak żeby pokazywał pliki systemowe). Na skróty (operacja niszcząca) możesz też sobie zrobić na własnym komputerze pusty plik o nazwie .htaccess i przesłać go na serwer.
Wyłączenie tego pliku może pomóc.

Poza tym możesz spróbować zainstalować Joomla! na tym serwerze przy pomocy Fantastico tam oferowanego ... Po zainstalowaniu (poprawnym?) możesz wtedy nadpisac pliki tymi z naszej - polskiej paczki (joomla 1.0.8 PL stable).

Poza tym - ścigaj admina lub poczytaj / napisz na ich forum ...

ramelof
29-04-2006, 14:47
Poza tym możesz spróbować zainstalować Joomla! na tym serwerze przy pomocy Fantastico tam oferowanego ... Po zainstalowaniu (poprawnym?) możesz wtedy nadpisac pliki tymi z naszej - polskiej paczki (joomla 1.0.8 PL stable).Problem jest w tym że frihost ma dwa serwery 1 i 2
1 -Cpanel + Fantastico
2 -Direcadmin

Mi niestety został przyznany DA czyli 2