PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kupujecie templatki do Joomlo?



gdaq
06-07-2008, 10:38
Witajcie!

Jestem tu nowy. Trafiłem tutaj gdyż mam do was pytanie jak w temacie.
Zastanawiam się nad założeniem sklepu internetowego z szablonami m.in. do Joomli. Sam zajmuję się przygotowywaniem takich szablonów od około roku czasu.

Byłyby to moje indywidualne projekty nie jak w większości przypadków szablony z templatemonster.
Jakościowo szablony nie odbiegałyby od tego co jest na templatemonster.com natomiast cenowo planuję około 60zł za szablon.

Proszę was o opinię oraz informacje czy sami kupujecie takie szablony czy raczej używacie darmowych.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jac
06-07-2008, 13:05
Nie kupuję. Robię sam, od projektu po kodowanie.

idek
06-07-2008, 14:02
Ja też robię sam.. Ale znam ludzi, którzy kupują. I powiem Ci że też myślałem nad wprowadzeniem kilku do sprzedaży, ale jakos nie znajduje czasu. Pomysl może nie jest głupi bo cena wydaje się ok, jednak fakt faktem, parę osób kupi i po czasie pewnie szablony pojawią się na torrentach, rapidach itp.

mimo wszystko jak masz czas, myślę, że spróbować warto:)

inkos
06-07-2008, 14:14
Tworzę własne ale jeśli klient sie uprze to kupuję komercyjne i dostosowywuję do potrzeb.

Obawiam sie jednak czy za te 60zł jakie chcesz za własne szablony przypadkiem nie będą to "własne" modyfikacje innych darmowych dostepnych w sieci lub też na bedacych na ich poziomie technicznym. Ale to tylko przypuszczenie i bynajmniej nikogo o nic nie oskarżam.

gdaq
06-07-2008, 22:43
Zdecydowanie nie maja to byc modyfikacje istniejacych darmowych szablonow a od poczatku zrobione przeze mnie profesjonalne szablony w joomli tylko jesli sami je robicie to jest pytanie czy jest sesn, abym ja je robil i sprzedawal :) czy na nich cokolwiek zarobię :)

Jac
06-07-2008, 23:44
to jest pytanie czy jest sesn, abym ja je robil i sprzedawal :) czy na nich cokolwiek zarobię :)

Może zarobisz, może nie.
Przede wszystkim zobacz na jakim poziomie wykonują szablony najlepsi (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=joomla+templates+club&btnG=Szukaj+w+Google&lr=) i spróbuj sam sobie odpowiedzieć, czy dasz radę stanąć z nimi w szranki.
A poprzeczka jest wysoko postawiona.

Michael_23
07-07-2008, 10:59
czy na nich cokolwiek zarobię

Przy cenie 60 zł raczej nie zarobisz...
(zakładam, że jesteś uczciwy, płacisz podatki, będziesz "serwisował" te templatki itp.)

gdaq
07-07-2008, 11:58
Przy cenie 60 zł raczej nie zarobisz...
(zakładam, że jesteś uczciwy, płacisz podatki, będziesz "serwisował" te templatki itp.)

Prowadzę działalność gospodarczą więc oczywiście płacę podatki i jestem uczciwy.
To czy ja zarobię sprzedając templatkę za 60zł to wiem, że na jednej sprzedanej templatce nie zarobie, ale nikt raczej oferując tego typu usługi raczej na to nie liczy. Tutaj liczy się sprzedaż długo falowa.

Bardziej jestem ciekaw czy ludzie będą zainteresowani.

Jac
07-07-2008, 12:07
Bardziej jestem ciekaw czy ludzie będą zainteresowani.

Jeśli oferowane przez Ciebie szablony będę na wysokim poziomie wykonania, to i klienci się znajdą. (Patrz wskazani przeze mnie najlepsi projektanci szablonów, którzy mają tysiące klubowiczów).