PDA

Zobacz pełną wersję : MySQL5 a Joomla



andrzej61
06-07-2008, 10:52
Cy jest jakaś różnica przy instalacji Joomli jeśli dostępne bazy to MySQL5 ? Wpisuję jak zawsze i podaje błędny login lub hasło. Na hostingu jest komunikat że na MySQL jest na niestandardowym porcie.
Odpowiedż znalazłem w innym temacie. Należy jako host jeśli się ma serwer na nazwa.pl, bo w tym problem , podaje się : sql.nazwadomeny.nazwa.pl:numerportu . Bo po niedawnej zmianie na MySQL5 jest niestandardowy port dla baz danych

Dylek
07-07-2008, 19:54
Kolejne brawa dla nazwy... (pierwsze byly za "fantastyczny" panel admina).

andrzej61
07-07-2008, 20:12
Ale w sumie to przecież chyba serwery na nazwa.pl sa bardzo dobre. Teraz jest generalnie przechodzenie na MySQL5 i na PHP5 co może rodzic problemy. A dziś nazwa poddała ze od 1 wrzesnia jest przejscie na phpp5, ale już dziś można przetestować jak działa dodając do adru ":81" .
Natomiast smutne reali są co do serwerów w ogóle. AZ na przykład jest do niczego, racz ą po 2 dniach odpowiedzieć i to bezczelnie że sprawdzali i u nich działa,m podczas gdy nie działa serwis po całych dniach. Gdzie indziej ciężkie problemy z uprawnieniami do plików i katalogów. Nie da się nic robić jak sie ma Joomle 1.0.15. Wszystko nowe instaluje się z włascicielem innym niż admin ftp. (99). I to zapewne ma zwiazek z bezpieczeństwem, ale to wtedy jakoś trzeba wdrażać może połączenia po SHH. A nie tak ze niczego nie da się zrobić. Doprawdy to wielki trud znależć dobry serwer. I na to wychodzi że do testów i na małą stronkę jednak nie w Polsce. Na byethost mi sie podoba. Nawet a'la cpanel jest świetny admin. I chodzi wszystko.
Joomla !.5 już ma opcję włączenia integracji z ftp i możliwe że to tutaj rozwiazuje część problemów. Nie wiem.