PDA

Zobacz pełną wersję : Jak edytować czcionkę w menu



jakubulek
07-07-2008, 07:56
Witam,
Zaczynam bawić się w Joomla 1.5.3 i natknąłem się na problem z edycją Menu. Otóż mimo stworzenia odpowiedniej struktury menu (pozycje główne i podrzędne) nie działać to na podstawowej strukturze menu przy użyciu 'mod-mainmenu' .
To znaczy niby się wszysto wyświetla, ale jak się weszło w którąś kategorię podrzędną i ona się rozwinęła to za diabła nie można już z niej wyjść. Wtedy nie wyświetlają sie już w ogóle podkategorie z innych pozycji menu, a to bieżące w ogóle nie znika. (Wariant 1)
Czy ktoś może pomóc?
Próbowałem to obejść ściągając moduł 'extended-menu-module-1.0.5' ze strony Joomla. I wszystko jest OK - ale nie podoba mi się styl czcionki i ich usytuowanie w submenu. Czy ktoś mógły mi poradzić jak to można zmienić? (Wariant 2)
Dzięki za pomoc. Link do strony na której to chodzi (teraz jest ustawiony wariant 1): www.holocaustresearch.pl/joomla1 (http://www.holocaustresearch.pl/joomla1)

jakubulek
07-07-2008, 08:45
Uff ... metodą prób i błedów oraz jednak uwaznego czytania dokumentacji po angielsku doczedłem do częściowego rozwiązania.
Trzeba było dokonać zmiany w mod_mainmenu i w dziale 'Othe parameters' włączyć 'Tak' przy pozycjach 'Rozwiń menu' i 'Nadrzędne aktywne'.
Dalszy problem polega na tym, że po wybraniu, którejś pozycji z submenu pozostałe wyskakują jako pozycja menu nadrzędnego. Jak to zmienić??