PDA

Zobacz pełną wersję : Wrapper



Rybik
27-04-2006, 08:10
uzywam wrappera do inkludowania zewnetrznych skryptow z plikow generowanych przez rozne aplikacje (z pewnych wzgledow nie moge uzywac kodu tylko przez wrappera) i znalazlem taki kwiatek w pliku wrapper.html.php


<script language="javascript" type="text/javascript">
function iFrameHeight() {
var h = 0;
if ( !document.all ) {
h = document.getElementById('blockrandom').contentDocu ment.height;
document.getElementById('blockrandom').style.heigh t = h + 60 + 'px';
} else if( document.all ) {
h = document.frames('blockrandom').document.body.scrol lHeight;
document.all.blockrandom.style.height = h + 20 + 'px';
}
}
</script>

Nie czuje sie informatykiem ale te 2 ify wygladaja na tożsame, a wlasnie o wysokosc iframe mi chodzi bo niepotrzebnie wydluza ramke :/

Dodatkowo z blizej nieznaych przyczyn nie potrafi ustawic wlasnej wysokosci tylko uzywa wpisanej na sztywno 500

Jak ktos w nim grzebal to dajcie znac (konkrety :) )

rkubera
28-06-2006, 15:34
Problem rozmiaru iframe polega na tym, że w momencie powstawania formularza z elementem iframe, ten formularz nie wie, jaki będzie rozmiar załadowanej treści w iframe. Dlatego ustala się na stałe. I jest to nie tylko problem w wrapperem, ale ze wszystkimi tego typu rozwiązaniami.

Aby automatycznie skalować wysokośc iframe, trzeba do tego użyć javaskryptu już w samym iframe, tak, aby "wydłużył" swoje okno do rozmiaru. Niestety nie mam w tej chwili gotowego kodu, choć wiem, że by Ci się przydał, ale można to znaleźć w internecie. Kiedyś udało mi się to zrobić i działało. Ale tylko jak na końcówce jest javascript, a i tak czasami źle skalował, przy przeładowaniach (losowo :-D)
Jeszcze jedna uwaga do Iframe - google lubią ifame'y indeksować jako niezależne strony. Wtedy ludzie bedą wskakiwać w sam iframe , bez głównego serwisu. Zatem w iframe warto sprawdzać dodatkowo refferera i w przypadku, gdy odwołanie jest bezpośrednio do iframe to przekierować na odpowiednią stronę.
Ogólnie - pisałeś że nie możesz inaczej jak w iframe - trudno - ale próbuj na ile się da, bo będziesz miał problemy, ale inne :-D

zwiastun
28-06-2006, 16:14
własna wysokość i szerokość
wyedytuj plik /administrator/components/com_menus/wrapper/wrapper.xml
na dole w dwóch miejcscach jest niepotrzebnie przetłumaczone: Szerokość ma być width i Wysokość ma byc height (w parametr name!)

cominher
09-02-2008, 14:21
Witam
Odświeżam temat bo od dwóch dni szukam na forum i nie znajduję odpowiedzi.
Jak dopasować wrappera do zmieniającej się jego zawartości, czyli okienka iframe

inkos
09-02-2008, 14:33
Jak dopasować wrappera do zmieniającej się jego zawartości, czyli okienka iframe
W pliku wskazanym przez Zwiastuna czyli:
twojastrona.pl/administrator/components/com_menus/wrapper/wrapper.xml
odnajdź taka linijke:
<param name="height_auto" type="radio" default="0"
i zmień ją np. w notatniku na:
<param name="height_auto" type="radio" default="1"
Jeśli będziesz miał błędy Javascript to niestety będziesz musiał zrezygnować z tego rozwiązania.

cominher
09-02-2008, 15:07
Hej
Dzięki za pomoc, chociaż Ty jeden próbujesz mnie poratować ;-)
W tym pliku miałem już ustawione 1 ale dla sprawdzenia zmieniłem na 0 i nic się nie dzieje, jak było tak jest...

inkos
09-02-2008, 15:52
Hej
Dzięki za pomoc, chociaż Ty jeden próbujesz mnie poratować ;-)
W tym pliku miałem już ustawione 1 ale dla sprawdzenia zmieniłem na 0 i nic się nie dzieje, jak było tak jest...
Wyczyściłes cache przeglądarki po tych zmianach?

cominher
09-02-2008, 17:02
Oczywiście