PDA

Zobacz pełną wersję : AkoComment 1.4.6 jak przywrócić komentarze i...



himen
08-07-2008, 16:13
Witam, maiłem zainstalowany dodatek AkoComment 1.4.6 i testowałem inne dodatki komentarzy (mxcomment itp) podczas testowanie komponentów komentarzy trochę się zagalopowałem i usunąłem główny (używany na co dzień) owy akocomment, poczym zaistanowałem go ponownie lecz komentarzy użytkowników już nie było...:mad: teraz pytanie tytułowe:
Czy da się jakoś przywrócić wpisy (komentarze użytkowników)? Jak tak to jak?
pomocy...

dkint
08-07-2008, 16:29
Witam

Da się i owszem, zakładam, że jak każdy szanujący się admin robiłeś kopię bazy danych co najmniej raz w tygodniu, weź więc plik sql twojej kopii otwórz go wyłuskaj wpisy tabeli komponentu komentarzy i wgraj te tabele phpMyAdminem ...

ps. jeśli robiłeś to kopię ... :D

pozdrawiam
Krzysiek

himen
08-07-2008, 16:39
no właśnie w tym jest problem na to wygląda ze jestem początkującym nie szanującym się adminem... i jestem w kropce w takim razie. Teraz druga sprawa nękają mnie ostatnio ataki spamowych robocików, te skubańce już się nauczyły odczytywać kody antyspamowe i wyczytałem gdzieś że jest na to rada, MathGuard, ok ściągnełem ten patch ale co dalej mam taki plik ClassMathGuard.php i objaśnienie "put ClassMathGuard.php to your joomla root directory" i gdzie ten plik wsadzić?

dkint
08-07-2008, 16:49
Witam


ClassMathGuard.php to your joomla root directory

No proszę cię nie żartuj bo mi przepona pęknie ... jest takie fajne narzędzie jak translate.google.pl i ono mówi tak : "ClassMathGuard.php do swojego katalogu głównym joomla" troszkę niegramatycznie ale sens myślę, że można odczytać ogólnie wrzuć ten plik tam gdzie widzisz przez w ftp np plik configuration.php do katalogu głównego ... co do kopii to wyrób sobie nawyk to raz a dwa pogadaj z adminem twojego serwera może ma kopię, chyba, że to localhost ...

pozdrawiam
Krzysiek