PDA

Zobacz pełną wersję : Strona wielojęzyczna w Joomla



sylwekb
27-04-2006, 10:25
Czy jest komponent mambelfish dla Joomli ? Wiem, że dla mambo był. Chciałbym stworzyć stronę wielojęzyczną, a w plikowni komponentów na www.joomla (http://www.joomla) pl nic nie znalazłem. Czy ktoś mógłby poratować?

Rybik
27-04-2006, 11:50
owszem nie ma, ponieważ publikujemy tylko wersje uznane za autorów za stabilne, komponent masz tutaj w wersji "kandydata na wydanie oficjalne" - to taka juz nie beta ale też nie wypieszczona :
http://forge.joomla.org/sf/frs/do/viewRelease/projects.joomfish/frs.joom_fish_for_joomla_1_0_x.joom_fish_1_7_relea se_candidate

sylwekb
27-04-2006, 11:58
Dzięki lecz przy próbie instalacji komponentu na Joomla 1,08 pojawia się komunikat
Fatal error: Call to a member function on a non-object in /var/www/htdocs/b/nazwa/joomla/administrator/components/com_joomfish/admin.joomfish.html.php on line 35 co to może być ?

Rybik
27-04-2006, 12:01
nie wiem, nie znam twoich ustawien serwera (regulamin) ... poza tym uzywam starego MBF ktorego sam do Joomla dostosowywalem w kilku miejscach, jak nie masz nic do stracenia to sprobuj zainstalowac MBF bez łatek do mambo 4.5.2.3

call to a member function to chyba wywalalo przy safe mode=on albo register globals = on

sylwekb
27-04-2006, 12:11
Gdzie tego szukać bo na www.mambopl.com (http://www.mambopl.com) nie znalazłem ?

sylwekb
27-04-2006, 12:16
Hmm mimo komunikatu o błędzie pojawiło się w komponentach i się otwiera, muszę to potestować.

Rybik
27-04-2006, 12:23
dalem link do forge i tam na stronie projektu sa wszystkie edycje , MBF to stara nazwa Mamelfish, czyli poprzednik JoomFisha,

jak chcesz kontynuowac rozmowe to podaj co trzeba bo zgadywac nie bede

sylwekb
27-04-2006, 14:09
Instalacja do Joomli v 1,08 komponentu MambelFish v 1,5,2 przebiegła tym razem prawidłowo. Jak wstawić w dowolne miejsce ten komponent, bo nie działa komenda <?php mosLoadComponent( 'mambelfish' );?> pojawia się komunikat Fatal error: Call to a member function on a non-object /var/www/htdocs/b/badgermining.com.pl/joomla/components/com_mambelfish/mambelfish.html.php on line 62

Rybik
27-04-2006, 15:02
no i jaki chcesz niby efekt ? to pytanie porownywalne z "jak wstawic na glowna strone bota ukrywajacego emaile" :D

doinstaluj plik jezykowy a jezyk pojawi sie w konfiguracji, potem opublikuj boty i modul itd... poszukaj - gdzies jest opisana krok po kroku instalacja MBF pod joomla.

acha, lprzyzwyczaj sie do swojej wersji joomla bo po instalacji MBF nie polecam upgrade'uw bez konsultacji ...

od razu mowie tez - nie uzywaj remository tylko docmana bo mbf remo zablokuje przy downloadzie, jedyna dobra mapa witryny wspolpracujaca z fiszem to Joomap 2.03 (ostatnia)

tak profilaktycznie przypomne ze tlumaczenia trzeba zrobic recznie

sylwekb
28-04-2006, 17:05
Zrobiłem tak jak piszesz, przetłumaczyłem ręcznie i opublikowałem wszystko w sumie wystarcza mi tylko jeden język angielski no i oczywiście polski.
Nadal pojawia się błąd po wstawieniu komendy <?php mosLoadComponent( 'mambelfish' );?> pojawia się komunikat Fatal error: Call to a member function on a non-object /var/www/htdocs/b/nazwadomeny/joomla/components/com_mambelfish/mambelfish.html.php on line 62
Nie wiem co jeszcze może być nie tak, może coś jeszcze trzeba doinstalować aby mambelfish działał na Joomla? Wpisałem w googlach i szczerze powiem, że nie znalazłem instrukcji instalacji mambelfish na joomla.

magic
28-04-2006, 18:04
1. Instrukcję masz w readme.txt w paczce z komponentem (przynajmniej w Joomfish tak jest)
2. W jakim celu wstawiłeś tą komendę ??? PunkFish (:D) przecież ci wyraźnie napisał co masz zrobić - opublikować moduł (żeby ludzie mogli wybierać język) i boty (żeby całość działała). Jeśli prawidłowo skonfigurowałeś komponent - wszystko będzie od razu działało.

sylwekb
04-05-2006, 18:22
Dzięki już wszystko działa podrzuciłem pliki zgodnie z tym postem opisu http://mambers.com/showthread.php?t=39429&highlight=joom%21fish, wszystko działa tylko jeszcze zrrobiłem własne flagi jako gify ruchome i są za duże i wyświetlają się jedne pod drugim, w którym pliku można poszerzyć tabelkę żeby wyświetlały się obok siebie. Nadmieniam, że w panelu admina mam układ poziomy obrazków.

sylwekb
09-05-2006, 16:26
Joomla 1,08 + mambelfish 1.5.2
Zaobserwowałem dziwny problem jak się kliknie w ikonkę pdf, drukuj pod Firefox to mam tłumaczenie tylko w języku polskim, jak wybieram z menu i flag językowych to jest wszystko prawidłowo, pod IE jest wszystko w porządku zarówno przez drukuj jak i z menu, nadmieniam że wszystko mam potłumaczone i opublikowane. Następną dziwną rzeczą jest że wyszukiwarka zarówno w polskiej jak i angielskiej części wyszukuje tylko polskie treści, a jak się kliknie w link w wyszukiwarce, który jest też po polsku to dopiero przełącza na język angielski. Czy ktoś już miał podobny problem i jak go rozwiązać?

Rybik
09-05-2006, 16:37
Mambelfish nie jest stworzony do pracy z Joomla, nie znaczy to ze sie nie da ale ma sporo takich detali, ktore zostaly poprawione dopiero w JoomFishu.
Sprobuj zainstalowac serczbota z joomfisha i wylaczyc starego z mbf (rada autora komponentu)

sylwekb
09-05-2006, 16:57
Znalazłem paczkę joomfish 1.7 RC.zip czy sądzisz, że to dobra wersja czy może jest gdzieś lepsza? Czy mogę nadgrać pliki z paczki czy to zrobić jakoś inaczej bo szczerze się przyznam, ze nigdy nie "miksowałem" komponentów i nie chciałbym czegoś uszkodzić. Możesz opisać szerzej jak to zrobić?

Rybik
09-05-2006, 17:37
zmiany poszly na tyle daleko ze nadpisanie nie jest mozliwe, co wiecej przechodzac z mbf na jf musisz sie pozegnac z translacjami - jezeli korzystales z modyfikowanego mbf (poza instalacja dogrywales łaty przez nadpisanie plików) to moze byc klopot, jezeli tylko zainstalowales bez zadnych łat to trzeba odinstalowac wszystko (komponent, modul, bot) i zainstalowac joomfisha, wersja 1.07 RC2 jest na razie chyba najlepsza, choc jeszcze nie pozbawiona wad.
Przed instalacja jf 1.07RC2 zalecam przypilnowac i recznie usunac po mbf tabele z bazy danych jezeli jakies pozostawi (prefiks mbf_) bo moga byc jaja.

Na utracone translacje na razie chyba nie ma rady, widzialem gdzies jakis konwerter bazy danych ale nie dzialal dobrze.

sylwekb
09-05-2006, 17:50
Niestety nadgrywałem pliki po instalacji mambelfisha więc nie chciałbym niczego ruszać bo efekt chyba będzie nieprzewidywalny. Może chociaż jakoś poprawić działanie tej wyszukiwarki żeby jakoś sensownie działała na obu wersjach językowych. Może ktoś coś sensownego w przyszłości wymyśli co umożliwi jakoś przejście na joomfisha. Czy mogę jakoś poprawić tą wyszukiwarkę nie ryzykując utraty translacji?

Rybik
09-05-2006, 19:51
mozesz bez zadnego ryzyka wylaczyc standardowa szukajke mfb (bot) i zainstalowac szukajke z joomfisha, powinna dzialac - to samo z reszta doradzil mi autor komponentu jak pytalem o taka opcje jakis czas temu, wiec to chyba dobre zrodlo :)

killersarenka@poczta.fm
13-06-2006, 09:16
Cześć
Wyczytałem że można zrobić stronę wielojęzyczną przy pomocy dodatkowych modułów w joomla więc ściągnołem sobie JoomFish_1.7_PL.zip z strony http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,168/ (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,168/)ale nie wiem jak to zainstalować bo jak rozpakowałem archiwum to wygląda to tak jak joomla katalog ale nie moge odpalić instalacji, wogule nie wiem gdzie to rozpakować.
Prosze o pomoc. Dzięki

Rybik
13-06-2006, 10:53
z tego co pamietam JF_PL instaluje sie z paczki zip jako komponent, instalator powinien zrobic reszte, potem tylko opublikowac 2 boty, modul i gotowe, dodatkowe boty ze strony oficjalnej instaluje się ze standardowego instalatora dodatkow Joomla, ich anglojezycznosc jest jedynie dyskomfortem wizualnym ale sa kompatybilne. Tzn boty nispolszczone beda dzialaly na Fiszu_PL.
Uwaga, zestaw JoomFish+Remository+Optymalizacja SEF/SEO może sprawiać kłopoty, polecam DOCmana tym bardziej, ze da sie przetlumaczyc kategorie plikow z opisami, podobnie 90% komponentow do generowania mapy strony dotychczas glupialo w obecnosci Fisza - sprawdzony jest JooMap od wersji 2.0.4

killersarenka@poczta.fm
13-06-2006, 12:51
Dzięki, nie zadziałało mi bo chyba źle się pobrał plik, pobrałem jeszcze raz i odrazu się zainstalowało. Zaraz sprawdziłem czy działa i mam jeszcze pytania:
1) tłumaczenie trzeba samemu wpisać czy on (fish) sam tłumaczy bo jak naciska się na ikonke kartek to wstawia sam tekst ale ten sam czyli polski - narazie testuje wszystko na swoim kompie przez Krasnala 2.7
2) po zadziałaniu fisha niestety polskie znaki diakrytyczne zmieniły się na krzaczki - czy coś trzeba zmienić w ustawieniach fisha czy joomla

barat
24-07-2006, 23:47
Musisz w fishu wybrać który język jest domyślny :) W konfiguracji jest :)