PDA

Zobacz pełną wersję : Import z pliku CSV i związane z tym błedy



bruno
27-04-2006, 12:51
Czu u was też są pomylone pola, u mnie muszę przestawić numery znaków o 1 pole żeby pasowało do szablonu. Czy ktoś wie gdzie znjduje się plik szablonu?

Druga kwestia jest związana z dodawaniem producentów. np strworzyłem testowy plik z ta sama baza roznicay sie tylko kodem (sku) i chcialem wprowadzic tego samego producenta np. audi. Dodałem go wczesniej do bazy. Po uploadzie na server i edycji danego produktu pokazuej sie "Generic Manufactor_dskr4343ewd " czy cos w tym stylu tworzy sie tyle rekorodw w tabeli ile jest produktow, bez sensu nie da sie tego jakos poprawic? Czy u was też tak jest?

Rybik
27-04-2006, 15:07
nie znam VM ale ...
joomla ma taka przypadlosc ze czasem zle numeruje ID w momencie kiedy usuniesz jedna pozycje, w ten sposob po usunieciu np klienta nr1 w bannerach zobaczysz przenumerowane znowu od 1 (prawidlowo) ale de facto klient 1 bedzie mial ID 2, blad ten pojawia sie w kilku miejscach

bruno
27-04-2006, 15:24
niezupelnie o to mi chodzilo, formularz do wprowadania towaru w csv, ma specyfuczna budowe. tzn
jest to ciag 25 fraz : 'kod';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'' ;'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';'';' ';'';'';'';'nazwa';'';'podatek';'';'';'';'';'';''; '';'';'itp';''

W polu konfiguracji sa ustawione numer od 1 do 25 na pozycji np.15 jest nazwa towaru op przygotowaniu formularza nazwa wchodzi dopiero z pozycji 16 :)

energoserwis
29-07-2006, 17:40
To nie jedyny problem jeśli chodzi o CSV w VM.

Przeglądał ktoś plik wynikowy SCV po wyeksportowaniu listy towarów z VM ??

JEDEN WIELKI BAJZEL !!!
Jednen produkt jest wprowadzony OK. Wszystko jest w odpowiednich kolumnach. Kolejny to już czarna magia. Część opisu w kolumnie z opisem a dalszy opis porozwalany w siąsiednich kolumnach w wyniku tego np cena znajduje się w kolumnie ze zdjęciem a zdjęcie gdzieś 10 kolumn dalej ....

ainow
31-07-2006, 09:54
Proponuję sprawdzić, jakich używacie separatorów pól w pliku csv. Jeśli separator znajdzie się w tekście np. opisu, wówczas dalsza część opisu znajdzie się w kolejnym polu.

Ustawienia formularza pliku csv, umożliwiające zmianę kolejności pól czy zmianę separatorów i znaków rozdzielających dostępne są z panelu administratora VM "import csv" (w zakładce "Import/Eksport" i "Konfiguracja"). Z własnego doświadczenia wiem, że można pola formularza ustawić w logicznej kolejności a import i eksport towarów działa bezbłędnie przy dodawaniu kilkudziesięciu pozycji.

faygele
31-07-2006, 16:20
Jestem początkującym użytkownikiem VM i nie mogę znaleźć opcji import/eksport listy produktów do pliku CSV. W panelu administracyjnym VM jej nie ma. Gdzie mogę ją znaleźć ?

ainow
31-07-2006, 20:49
W panelu administracyjnym VM wybierz opcję "Produkty" (lub "Products" w wersji angielskiej) a następnie pierwszą pozycję czyli "Importuj z pliku CSV" ("Use CSV upload").
Na górze okna, które zobaczysz, będziesz miał do wyboru trzy zakładki: "Import/Eksport" (Import/Export), "Konfiguracja" (Configuration) oraz "Dokumentacja" (Documentation).

aj45
11-04-2007, 11:53
czy pomógłby mi ktoś zaimportować taki csv do VM?
"Grupa towarowa","Podgrupa towarowa","Producent","Nazwa produktu","Cena netto","Cena netto","Cena brutto","Cena brutto","Kod produktu","Gwarancja","Stan mag"
"Produkty","Opony","","Opona 225/22/15","1246,6",1084,"1520,852","1322,48","OPO225/22/15","24 miesiące gwarancji fabrycznej","Dostepność na zamówienie"
podane są dwa rodzaje cen: netto 1 i 2 oraz brutto 1 i 2 chciałbym tylko jedną zaimportować ale nie chcę jej usuwać w kolumny przy exportcie z excela.
Proszę o pomoc.

ainow
11-04-2007, 17:13
Niestety, bez modyfikacji pliku nie zaimportujesz danych do VM.
1. Grupa i podgrupa towarowa muszą znajdować się w jednym polu (zapis: grupa/podgrupa)
2. Musisz zdecydować się, którą cenę chcesz importować - niepotrzebną trzeba jednak usunąć
3. Nie podajesz ceny brutto a jedynie netto oraz stawkę vat - skrypt wyliczy cenę z podatkiem

Poza tym, plik do importu musi składać się 25 pól (w tym 3 zawsze wymaganych: symbolu, nazwy i kategorii produktu) - kolejność pól ustawiasz w zakładce "Konfiguracja".

grundol
13-04-2007, 10:34
Poza tym, plik do importu musi składać się 25 pól (w tym 3 zawsze wymaganych: symbolu, nazwy i kategorii produktu) - kolejność pól ustawiasz w zakładce "Konfiguracja".

A o której wersji piszesz? Bo w 1.0.10 na zakładce "Konfiguracja" ustawiasz w kolumnie "Pole wymagane?" także które pola mają być importowane. A pól może być więcej niż 25, wszystkie dostępne masz na zakładce "Available Fields"

Poprzednio używałem 1.0.7 i tam też można było importować dowolną liczbę pól (z tym tak jak piszesz te 3 były niezbędne)

aj45
13-04-2007, 13:59
używam versji 1.0.10.
póbowałem już tyle razy wczytać lub zmieniać parametry, ale niestety lipa....
zapłace ile trzeba za dostosowanie mojego cennika do potrzeb VM.
Pomoże ktoś??

ainow
16-04-2007, 13:38
A o której wersji piszesz? (...)

Masz rację - zapędziłem się troszeczkę; ponieważ wciąż siedzę na wersji 1.06, z rozpędu dodałem uwagę odnoszącą się do importu csv w starej wersji.

Od wersji 1.07 do VM dodano nowy import i faktycznie, liczba importowanych pól może być dowolna (w 1.06 plik csv musiał posiadać co najmniej 25 pól - mogło ich być również więcej).
Masz również rację, co do konfiguracji importu csv (w nowszych niż 1.06 wersjach VM). :)

Sputnik_Wwa
04-08-2007, 10:21
Witam,
jakiś czas temu wykonałem sobie sklep w technologii ocCommerce, tam także wgrywało sie produkty poprzez plik exelowski, ale był on przyjaźniej zrobiony bo kazda informacja znajdowała się w oddzielnej komórce. Ostatnio zainteresowałem się VirtuaMartem i wykonałem już działający sklep jednak mam kilka pytań odnośnie pliku CVS które mnie nurtują. Otóż, napisałem funkcje która mi przerobiła mój plik excelowski z osCommerce na plik dla birtuemartu i napewno jest wszystko poprawnie zrobione, sprawdzałem. VirtueMart jednak robi coś dziwnego przy wgrywaniu. Jak w nazwie produktu mam " to zamienia on go na "" a w produktach w których to zrobił do product_sku (u mnie numer katalogowy) dopisuje np ~SYMBOL~ gdzie symbol to przyładowy numer katalogowy. Wiecie skąd się to może brać i jak temu zaradzić? Poprawiłem sobie wszystko z poziomu administratora w sklepie bo jest tam całkiem przyjazny interfejs ale 1000 produktów to i tak spro poprawek.

Kolejne pytanie dotyczy kodowania. Chciałbym móc w nazwie mieć np znaczek φ, więc dodaje go w nazwie z panelu administracyjnego, on to zapamiętuje i na tej stronie na której pokazuje zmiany produktu ladnie wyświetla mi φ ale potem w sklepie i w nazwie produktu która chciałbym ponownie przeedytować zmienia na jakieś dziwne kodowanie. Wiecie jak to załatwić, żeby działało? Obiecuje, że jak dopracuje sklepik to się nim pochwale :)

ainow
04-08-2007, 11:04
Z jakiej wersji VM korzystasz? Jakie ustawiasz separatory tekstu i pól w pliku csv przy eksporcie? Jeśli dane masz "w jednej komórce" to właśnie z separatorami masz problem.

Do tworzenia pliku wykorzystaj OpenOffice; w Excel-u jest mała możliwość konfiguracji csv.

Sputnik_Wwa
04-08-2007, 11:11
Używam VirtualMart 1.0.11 a co do separatorow to standardowe ~ i ^ są ustawione. Jak sciagnalem plik cvs teraz ze sklepu i otworzylem open officem to jak bylo ustawione przecinek jako znak tabulacji to rozwalalo sie to na jakies 3 komorki, a jak wzialem fix to zrobilo wszystko w jednej tak jak w exelu. Przepraszam ale openofficem nie bawilem sie nigdy i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac :)

ainow
04-08-2007, 11:30
Przy wczytywaniu csv do OO musisz "ręcznie" ustawić separatory; warto też zwrócić uwagę na kodowanie znaków, żeby nie mieć później krzaczków na stronie - dołączyłem obrazek z oknem filtru, możesz podejrzeć. ;)
W efekcie dostaniesz plik, który poszczególne dane trzyma w oddzielnych komórkach.

Ważne jest też, żeby podczas zapisywania pliku zaznaczyć opcję "Edytuj ustawienia filtra" i ponownie zaznaczyć odpowiednie separatory i kodowanie znaków.

Sputnik_Wwa
04-08-2007, 12:06
Dziekuje Ci bardzo :) Zaraz sie pobawie tym.

Sputnik_Wwa
08-08-2007, 16:43
Witam,
juz sobie poradzilem, nalezalo poprostu przeedytowac plik open officem i usunac pare bugow :) ale mam inne pytanie. Sklep jest z elementami systemu KAN-therm, uzywam numerow katalogowych czesci i sa one widoczne dla uzytkownikow, ale w roznych kategoriach wystepuje np ten sam produkt. Sklep dodaje mi ponad 1200 pozycji tak jak powinien ale widocznych jest 960 pare bo te ktore sa jednakowe w kilku kategoriach nie sa wyswietlane. Wiem ze product_sku czyli u mnie numer katalogowy musi byc unikalny ale czy da sie jakos wyswietlac produkt w wielu kategoriach?

ainow
08-08-2007, 17:59
Jeśli chcesz za pomocą csv dodać produkt do kilku kategorii to nie dodajesz nowych linii z tym samym produktem, tylko zaznaczasz to w polu "category_path". Składnia jest prosta - podkategorie rozdzielasz za pomocą "/" a kategorie za pomocą "|" np.:
Kategoria1/Podkategoria1.1/Podkategoria1.2|Kategoria2/Podkategria2.1

Sputnik_Wwa
08-08-2007, 20:14
Dzieki, juz do tego doszedlem :) Zaraz poprawie w calc plik csv i bedzie fajno :)