PDA

Zobacz pełną wersję : joomfish dla "managera"



eMCe
09-07-2008, 16:49
Hej,
czy da się jakoś udostępnić tłumaczenia artykułów dla użytkownika zalogowanego jako "Manager"? (Joomla 1.0.15, Joomfish 1.8)

inkos
09-07-2008, 19:31
Hej,
czy da się jakoś udostępnić tłumaczenia artykułów dla użytkownika zalogowanego jako "Manager"? (Joomla 1.0.15, Joomfish 1.8)
Pytanie raczej z kategorii tych które powinny pojawić się na stronie komponentu a nie na oglolnym forum.
Rozumiem iż chcesz aby manager miał dostęp do fragmentu komponentu Joomfish gdzie są tłumaczenia?

eMCe
09-07-2008, 21:15
Dokładnie tak!

inkos
10-07-2008, 14:33
Niestety nie mam aktualnie pod ręką dzialającego Joomfisha więc pisze trochę z pamięci.

Pomysł: Według mnie jest taka mozliwość choć będzie ona trochę "ułomna". W panelu kontrolnym na zapleczu dodaj ikonkę i linka do tych tłumaczeń. W pliku gacl dopisz odpowiednią regułę aby umożliwić managerowi dostep do tego komponentu. Niestety jest to rozwiązanie ułomne gdyż każdy kto pozna odpowiednie linki będzie mógł wejść w dalszą część konfiguracji Joomfisha.

Ten powyższy pomysł to adaptacja posta jaki pojawił się na tym forum przy okazji dyskusji na temat pierwszej wersji Basicschoola.

Jest to tylko pomysł nie sprawdzany więc traktuj to jako propozycję teoretyczną.

Niech inni też się wypowiedzą w tym temacie.

Swoją drogą taka możliwość przydałaby sie w kolejnej wersji Joomfisha.

eMCe
10-07-2008, 16:52
W panelu kontrolnym na zapleczu dodaj ikonkę i linka do tych tłumaczeń.
A jak dodać tę ikonkę, w którym pliku?

inkos
10-07-2008, 17:36
A jak dodać tę ikonkę, w którym pliku?
administrator/modules/mod_quickicon.php - tutaj zmieniasz.
Zamiast tego możesz wykorzystać też dodatek "Quickicons" jak jest na extensions.

Poczytaj też tutaj post R&R - moze cos z niego wykorzystasz?
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=13554&page=6

eMCe
11-07-2008, 13:03
administrator/modules/mod_quickicon.php - tutaj zmieniasz.

Udało się, dziękie wielkie. Dodałam odpowiedni wpis w ww pliku i w językowych plikach. Niemniej jedna rzecz mnie intryguje, jak się loguję jako manager, to przy wyborze artykułu, czy dodaniu pojawia się koło zmiany języka zaplecza wybór języka dla joomfish, ale za nic nie wiem jak to działa, bo wg mnie nic się nie dzieje, jak zmieniam na cokolwiek, ale może się mylę :))) Może te zabiegi nie były potrzebne, bo to własnie nam umożliwi tłumaczenie dla managera?