PDA

Zobacz pełną wersję : Menu Joomla - pozycje w menu



rafal
27-04-2006, 13:56
Witam!

Mam pytanie odnośnie menu Joomla - czy jest możliwe, a jeśli tak to w jaki sposób aby z template-a kontrolowac w jakis sposob pozycje menu. Chodzi mi o to, że jak mam zdefiniowane menu, np. 5 pozycji, oczywiście wszystkie published, wyświetlić na stronie jedno wybrane pole z tego menu.

<?php mosLoadModules ( 'menu1' ); ?> wyświetla wszystkie pola menu.

Z góry dzięki za wskazówki!
Pozdrawiam.

Rybik
27-04-2006, 14:51
menu to nie modul, mod_mainmenu to modul ... nie da sie, zrob kilka menusow i wyswietlaj je w calosci albo najpierw okresl dokladnie jaki chcesz cel osiagnac (po co te kombinacje)

magic
27-04-2006, 14:54
Tak się chyba nie da (z poziomu templatki).
Ale nie napisałeś konkretnie jak i po co ma to w ten sposób działać. Przypuszczam, że można to co chcesz zrobić w inny sposób.

Rybik
27-04-2006, 14:56
da sie z poziomu templatki ;) wrzucasz menu do arraya w php, wykonujesz odp operacje, konstruujesz menu wynikowe i jazda :D

w ten sposob np mozna zrobic parser menu pod fisha, ktory ukrywa nieprzetlumaczone elementy menu :]

magic
27-04-2006, 15:03
No pewnie, że się da - przecież główny plik templatki to index.php i można tam wstawić dowolny skrypt, a nawet całego, nowego CMS'a :D
Chodziło mi o to, że najprawdopodobniej można to zrealizować bez pisania nowych funkcji dla Joomla ;)

rafal
27-04-2006, 15:13
Dzięki panowie za pomysł z parserem menu!

A potrzeba taka powstała, bo pomiędzy każdą pozycję menu chcę umieścić dodatkowy kod.

Pozdrawiam.

magic
27-04-2006, 15:20
To nie prościej byłoby napisać własny moduł (z menu) i go opublikować?
edit: Albo zmodyfikować .../modules/mod_mainmenu.php

Rybik
27-04-2006, 21:25
A to jakas tajemnica co za kod i po co ? naprawde latwiej sie doradza znajac ksztalt docelowy i zamierzenia autora, czasem niektore rzeczy sa o wiele prostsze niz sie wydaje a inne z pozoru latwe staja sie slepymi zaulkami. co do dodawania kodu to jest taka zgrabna funkcja w css, ktora wstawia kod przed wybranym tagiem, i jezeli teraz zaopatrzyc w to globalnie kazdy <li> czy inny znacznik to mozna dos pododawac, teraz jezeli ma to byc zroznicowane to juz gorzej, pozostaje (?tylko) parser:

funkcja ladujaca modul menu -> do zmiennej poczynajac od znacznika pierwszego elementu menu
explode/split wzgledem tagow <li> lub <td> zalezy jaki styl menu do arraya
jak trzeba to obciac tagi html (jest na to gotowa funkcja php)
dodac wlasne komorki
implode do zmiennej lancuchowej
na ekranalgorytm jest prosty i poza dodawaniem wlasnych tresci "miedzy wierszami" da sie to pewnie w 5 linijkach zmiescic ... tyle ze sie nie znam na php :)

p.s. ale umiem wyciagnac z Joomla aktualny jezyk Joomfisha podczas inkludowania zewnetrznych plikow php ;)