PDA

Zobacz pełną wersję : Redagowanie newsów/artykułów



OnlyTrue
10-07-2008, 08:57
Witam. Mam pytanie dotyczące administracji redagowania newsów/artykułów w w Joomla pracuje na wersji 1.0.13 Dokładniej chodzi mi o to jakich tagów/znaczników mogę używać bbcode html czy jakieś inne... bo strasznie mi sie nie podoba w jaki sposób wyglądają newsy po napisaniu zwykły sposób używając dostępnych narzędzi do formatowania tekstu itp. Dokładniej to w pracy musze poprawiać newsy po księgowych które nie maja o tym pojęcia.. w sumie o Joomli tez za dużo nie mam a chciałbym ładnie zredagować te newsy.. ustawić marginesy.. ustawić.. np. przyległy tekst do zdjęć jeśli da rade itp. taka kosmetyka by newsy wyglądały czysto przejrzyście itp.

Z góry dziękuję za odpowiedz
Przepraszam jeśli zły dział.

inkos
10-07-2008, 14:52
Stwórz sobie w plikach CSS wlasne style i powiedz pani Krysi z księgowości że tekst wiadomosci określamy domyslnym stylem "wiadomosc" a robimy to tak: "wpisujemy tekst, zaznaczamy go, wybieramy odpowiedni styl z listy i wszystko gra i buczy". :D

zwiastun
10-07-2008, 23:34
Sądzę, że tworzenie stylu dla pani Krysi nie ma sensu! Pani Krysia, co to pojcia nie ma, ma po prostu wpisywac tak jak potrafi, bez kombinowania, a z tego ma wyjść "ładnie" wyglądajaca wiadomość, tzn. sformatowana w standardowy sposób. Oczywiście, zakładam, że pani Krysia wie, że klawisz [Enter] służ do tworzenia nowych akapitów, a nie nowych linii.
Przypuszczam, że problem leży raczej w poglądzie autora postu na to, co ładne.
Oczywiściem paniKrysia musi mieć właczony edytor wizualny, np. TinyMCE, bo na pewno nie sposób od niej ymagać znakowania tekstów!

juzio5
11-07-2008, 00:16
i z tym [Enterem] może być problem, bo takich pań Kryś w każdym mzakładzie jest sporo. U mnie w pracy panie Krysie nie dość, że używają ENTER do zjazdu w linijke niżej to jeszcze tekst wyśrodkowują napi....jąc spacje by wyjechać z wyrazem na środek.
Poważniej mówiąc to może być problem gdyż wiele osób nie umie korzystać z worlda w podstawowym zakresie, więc z edytorem w joomli może być nieco trudniej.
Ale jest sposób:
Zrobić arkusz stylów z ogólnym stylem np. akapit i niech piszą w notatniku potem ctrl+C > ctrl+V i enter i styl powinien się ustawić do całości.