PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją dodatków



saddam_husajn
10-07-2008, 08:58
Witam.
Wiem że już było trochę na forum o tym problemie ale muszę powiedzieć że nie znalazłem odpowiedzi na mój przypadek.
Chciałbym zainstalować obojętnie jaki dodatek do joomli poprzez panel instalacji w joomli.

Kiedy podaję scieżkę dostępu (wyszukuje spakowany dodatek na dysku) i następnie daję wczytaj plik&instaluj to pojawia mi się za każdym razem:


Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego.

Na początku myślałem że może mam prawa dostępu do folderów nie odpowiednie więc pozmieniałem co prawdopodobne foldery na 777.Nie pomogło...więc może save mode....wkleiłem do pliku htaccess - takze nie pomogło.Więc sie wkurzyłem i napisałem do mojego usługodawcy serwera (serwer oczywiscie płatny mam) ale usługodawca powiedział mi że mam save mode na OFF.Więc to tez odpada.
Powiedziałem moze mam błędy w dodatkach (w plikach xml) wiec sciągałem co sie tylko da na próbe...i nadal to samo.
Zmieniałem nawet kodowanie w tych dodatkach na inne ale wtedy wyskakiwały mi juz komunikaty ze nie rozpoznaje pliku itp...
Więc już teraz nie mam siły na to...
Instalowałem dodatki ale tak że wklejałem pliki do danych folderów.
Ale chciałbym miec takze możliwośc instalowania normalnie ponieważ przy niektorych dodatkach nie pisze co i gdzie mam wkleic na serwer.
Obecnie chcę zainstalowac dodatek
bot_multithumb20b1_3
ale nie daje rady przez instalatora a pliki gdzie wkleic (za pomocą recznej instalacji) to nie wiem :(
Prosze o pomoc w tej sprawie.
Dzieki

inkos
10-07-2008, 14:50
A ten serwer to? jego konfiguracja to? Moja Joomla to? itp.

saddam_husajn
10-07-2008, 22:26
Ten serwer to opłacany serwer (firma LINUXPL) www.linuxpl.com

częsciowe właściwosci serwera:

2000 MB pojemności ( *2 Gb )
http://linuxpl.com/15.gif 20 GB transferu miesięcznie ( 240 GB transferu rocznie )
http://linuxpl.com/15.gif PHP 4/5, CGI ,Python
http://linuxpl.com/15.gif Dowolna ilość baz MySQL

Pisałem nawet z adminami z tej firmy i powiedziano mi ze mam system globals na OFF.
Moja wersja JOOMLI to
Wersja 1.5.3


Jesteście w stanie pomóc ??

inkos
11-07-2008, 10:08
Jest juz Joomla 1.5.4.

saddam_husajn
11-07-2008, 22:39
sorki ale raczej nie takiej pomocy oczekiwałem :(
Nie jestem asem w joomli więc wolałbym mieć ją po polsku a nowej wersji polskiej jeszcze nie ma więc na nic mi sciąganie nowej.
Czekanie na polską paczkę także nie jest najlepszym wyjsciem.
Poprostu chcę mieć możliwość instalowania dodatków w mojej joomlii i tyle.
Czy nie da się tego naprawić jakos ?
Próbuje już 6 dzień coś wykombinować z tymi instalacjami i poważnie pomysły mi się już wyczerpały.Troche żal skasować obecną joomle bo już ją przebudowałem troche i nie chciałbym mojej pracy wyrzucic.Racja mozna zaktualizowac joomle do nowej wersji ale jak przypomniałem interesuje mnie POLSKIE WYDANIE
Jeżeli macie jakies pomysły to dajcie znać.
Ps jeżeli możecie to napiszcie mi jak mogę sprawdzić czy na pewno mam safe mode na off (napiszcie mi instrukcje-bo nie za bardzo sie na tym znam) wole sprawdzić to czy przypadkiem administrator mojego serwera nie robi mnie w czambo....
dzieki....

inkos
12-07-2008, 17:36
Czy masz safe mode wyłaczone mozesz sprawdzić np. na zapleczu Joomla w menu System na zakladce informacje o systemie.

saddam_husajn
13-07-2008, 15:02
Eh nadal to samo.Nie rozumiem czemu to nie chce działać.
Wkurzyłem się i powiedziałem stawiam portal od nowa.
Postawiłem portal od nowa w innym folderze na serwerze i mam to samo.
NIE MOGE NIC INSTALOWAĆ PRZEZ PORTAL JOOMLA.
Sprawdziłem SAFE MODE i mam WYŁĄCZONE.
Przeprowadziłem uważnie instalacje tak aby wyłączyć mój błąd podczas instalacji i nadal nie mogę nic instalować poprzez portal.
Mam jeszcze jedno pytanie przy instalacji jak i po instalacji jest takie cos jak tworzenie FTP.Może to mam stworzyć aby mi wczytywało dodtaki z dysku podczas instalacji w JOOMLA ???

saddam_husajn
15-07-2008, 17:05
witam

Zainstalowałem Joomla 1.0.15 :: J!IE-utf (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,657/Itemid,58/)
i okazuje się że dodatki (modyfikacje) się INSTALUJĄ BEZ PROBLEMU.
Ale jeżeli chodzi o wydanie joomli 1.5x to dodatków do tej joomli NIE DA SIĘ ZAINSTALOWAĆ...
powiedzcie mi czemu tak jest ???

zwiastun
15-07-2008, 21:04
Ble, ble, ble
Sory, ale wymagania Joomla! sa jasno określone! Proszę podać konfigurację serwera, a nie jakieś fiubździu, które nie ma nic do rzeczy.
Chcesz pomocy, szanuj czas tych, którzy Ci jej mogą udzielić.

saddam_husajn
15-07-2008, 22:10
sorki ale dziwi mnie to że dobrze chodzi joomla w wersji 1.0.15 a nie chodzi poprawnie w wersji 1.5.3 oraz 1.5.4.
Moim zdaniem to nie wina serwera ale właśnie ustawień JOOMLI.
Ale wiem Wy wiecie lepiej więc prosze o pomoc.

A co do podania konfiguracji serwera może powiedzcie co Was interesuje bo ja danych konfiguracji serwera NIE ZNAM.Musze o to zapytać administratora.

To co moge wam podać do DANE SERWERA ale co do konfiguracji to przecież nie bardzo bo nie mam serwera w domu ale mam WYKUPIONY.

Name (http://www.semir444.vot.pl:2222/CMD_SYSTEM_INFO?sort1=-1) Value (http://www.semir444.vot.pl:2222/CMD_SYSTEM_INFO?sort1=2) Processor NameAMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5600+ Vendor IDAuthenticAMD Processor Speed (MHz)1000.000 Processor NameAMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5600+ Vendor IDAuthenticAMD Processor Speed (MHz)1000.000 Total Memory2043272 kB Free Memory106496 kB Total Swap Memory2104376 kB Free Swap Memory1982836 kB System Uptime136 Days, 22 Hours and 24 Minutes Apache 2.2.9Running DirectAdmin Running Exim 4.69Running MySQL Running Named 9.4.2 Running ProFTPd 1.3.1 Running sshd Running dovecot 1.0.11 Running

inkos
16-07-2008, 16:25
Name (http://www.semir444.vot.pl:2222/CMD_SYSTEM_INFO?sort1=-1) Value (http://www.semir444.vot.pl:2222/CMD_SYSTEM_INFO?sort1=2) Processor NameAMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5600+ Vendor IDAuthenticAMD Processor Speed (MHz)1000.000 Processor NameAMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5600+ Vendor IDAuthenticAMD Processor Speed (MHz)1000.000 Total Memory2043272 kB Free Memory106496 kB Total Swap Memory2104376 kB Free Swap Memory1982836 kB System Uptime136 Days, 22 Hours and 24 Minutes Apache 2.2.9Running DirectAdmin Running Exim 4.69Running MySQL Running Named 9.4.2 Running ProFTPd 1.3.1 Running sshd Running dovecot 1.0.11 Running
Podałeś dokładnie wszystkie dane jakie są tutaj NIEPOTRZEBNE. Podaj konfigurację swojego serwera. To są takie "dyrdymałki" jak wersja php mysql itp. Do tego jeszcze trochę ustawień. Bo jak na razie to wiemy iż tego serwera nie masz u siebie tylko masz WYKUPIONY. ;)

Lantos
16-07-2008, 22:20
Moim skromnym zdaniem wydaje mi się że kolego masz żle ustawione prawa dostępu do katalogów w Joomla. Nie jestem specem ale jak wejdziesz do "Pomoc - informacje o systemie - Prawa do katalogów" to pokaże na czerwono gdzie jest problem.
Daj znać czy pomogło.

Pozdrawiam wszystkich!

saddam_husajn
16-07-2008, 22:38
Prawa dostępu do folderów są ustawione zaraz po wgraniu plików na serwer (są domyślnie ustawione 755) ale ja nawet ustawiłem te prawa na 777 dla folderów (za przykład wziąłem joomle wcześniejsze wersje) i tak samo ustawiłem foldery.
Później dodatkowo dla niektórych folderów i plików ustawiłem 777 mimo że tego nie wymagano i nie pomogło więc to raczej nie tutaj lezy problem.
Napisałem już maila z wyjaśnieniem do moich adminow serwera i zobaczymy co oni powiedzą na ten temat.

Uwaga: zmiana praw dostępu do plików na 777 jest jak zostawianie klucza do mieszkania pod wycieraczką. (zwiastun)

Rybik
17-07-2008, 01:34
Jestem przekonany, że to błąd trybu ftp. Ale dla pewności:
- dodatki, które próbowałes instalowac kopiujac cos na serwer moga sie nie dac zaisntalować ale komunikat błędu będzie jasny
- nie wszystkie dodatki chodza z 1.5
- sprawdz raz jeszcze w konfiguracji tryb ftp i sprobuj z wyłączonym
Odezwij sie na gg przed południem to tam zajrze.

t0m3k
18-07-2008, 11:36
Podlaczam sie do tematu.
Mam identycznie ten sam problem.
Podczas instalacji dowolnego dodatku wyskakuje mi:
JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
Specjalnie jeszcze sprawdzilem czy na innej Joomli na innym serwerze zainstaluje sie ten modul. I tak, udalo sie.
Moja wersja Joomli to 1.5.3
Serwer na: http://kei.pl
PHP5 jest.
Nie mam pojecia w czym problem.
Atrybuty ustawialem na 777 i nic, nadal to samo.

Aa, dodam jeszcze, ze strona byla przenoszona.

seba11
05-08-2008, 23:05
witam wszystkich... widzę że jak wiele tematów zostaje bez odpowedzi...
człowiek czyta masę stron i ****************... odp brak... a czas goni...

zainstalowałem Joomle 1.5.5 i mam ten sam problem - niczego nie można zainstalować!!!
komunikat to:
"Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku"

HELP !!!!!!!!!!!

zwiastun
05-08-2008, 23:33
1. Ad.: "I coś tam... odp. brak " - Tu nie ma cenzora. I jak na razie nie był potrzebny.
2. Problem wałkowany jest na wszystkie możliwe sposoby. Odpowiedź - przy takiej szczegółowości podanych informacji - sprowadza się zawsze do jednego: konfiguracja serwera! serwer nie spełniający wymogów Joomla!, a wszelkie sugestie zmieniania praw dostępu z 755 na 777 są formułowane przez desperatów usiłujących dodawać sobie powagi (nie)znajomością rzeczy.
3. Jeszcześ dzień dobry nie powiedział, a już masz pretensje?

seba11
06-08-2008, 00:02
hmmm... nie chciałem być niemiły :)

po prostu jestem poirytowany faktem że nie mogę ogarnąć tematu instalacji...
rano sprawdzę serwer...

idejka
20-08-2008, 23:24
Witam,
ja miałam podobny problem, na tym samym serwerze instalowałam kilka stron na joomla i wszystko grało. Wczoraj wrzuciłam kolejną stroną i żaden z dodatków nie chciał się instalować, żaden moduł, komponent, nic kompletnie nic. Zmiana chmodów nie pomogła, zmiana na legacy mode nic nie dała. Błąd tkwił w pliku configurations.php. Był nie poprawnie wpisany ftp_host i ftp_root. Po zmianie na poprawne ścieżki wszystko śmiga aż miło.
Pozdr.

mgap
17-11-2008, 13:48
Wielkie dzięki, miałem to samo i tez byly zle ustawienia FTP. Pozdrawiam wszystkich Joomlowców