PDA

Zobacz pełną wersję : niedziałające przyciski w panelu administratora itp.



aliya
10-07-2008, 20:21
Witam!

Mam zainstalowaną stabilną wersję Joomla! 1.5.3 pobraną z http://www.joomla.org/. Instalacja przebiegła pomyślnie (wszystkie ustawienia bieżące serwera były zgodne z zalecanymi ustawieniami serwera).

Instalację przeprowadziłam kilka dni temu. Pliki na serwer wysyłałam za pomocą programu FileZilla (na pewno nie pozmieniało wielkości lieter podczas transweru). Podczas instalacji nie wczytałam przykładowych danych. Po zakończeniu instalacji usunęłam katalog installation i zalogowałam się do zaplecza aby utworzyć sekcje, kategorie, moduły itd. Wszystko działało poprawnie.

Dzisiaj chciałam dokończyć pracę, ale nie było to mozliwe ponieważ coś się popsuło w panelu administratora. Otóż nie działają mi niektóre przyciski - przede wszystkim KOPIUJ, PRZENIEŚ I UTWÓRZ/NOWY w zakładce Menu, Artykuły, Sekcje, Kategorie i Moduły. Jak naciskam ww. przyciski nic się nie dzieje, nie otwiera się żądany przezemnie formularz... strona się odświerza, ale pozostaje niezmieniona (jestem cały czas w miejscu, w którym byłam). Czasem zadziała mi jedynie przycisk NOWY w zakładce Moduły, ale przy opcji "Pozycja" jest tylko jedna możliwość do wyboru: "left"...

Sprawdzałam na innych szablonach czy będzie to samo... Bez względu na szablon mam ten sam problem.

inkos
10-07-2008, 20:30
Sprawdz z jakiego adresu korzystasz z zaplecza. Bylo co nieco na ten temat na forum. Pozatyj jest już Joomla 1.5.4 więc to 15.3. nie było do końca "stabilne". ;)

aliya
10-07-2008, 21:06
Spróbuję zaktualizować Joomlę do nowej wersji...

Co do adresu zaplecza to nie mogę znaleźć info na ten temat na forum... wydaje mi się, że używam poprawnego adresu: www.helst.home.pl/helst/administrator (http://www.helst.home.pl/helst/administrator) (mam serwer w home.pl i skierowaną domenę helst na podkatalog).

Co radzicie? Jak instaluje Joomla to lepiej jest wczytać przykładowe dane i je dopasować do swoich potrzeb czy nie wczytywać przykładowych danych i tworzyc wszusyko od podstaw?

Dylek
10-07-2008, 22:15
Jak nie znasz Joomli za dobrze - wczytaj przykladowe dane - pozwoli Ci to na rozeznanie sie o co w tym wszystkim biega