PDA

Zobacz pełną wersję : [logowanie] denerwujący problem



marcin21poznan
10-07-2008, 23:30
Szukam szukam i nie mogę znaleźć - czyżby problem występował tylko u mnie ?
Otuż instalowałem joomla! 1.5.3 na 2 dobrych serwerach (netart / home) i na wszystkich po bezproblemowej instalacji mam dziwny "błąd".
Otuż klikam sobie na przycisk "zaloguj" bez podania żadnych danych (tzn nazwy uzytkownika / hasła). Strona się przeładowuje i wraca do strony głównej. Co ciekawe do adresu URL dodaje się na samym końcu wyrażenie #content.
Dlaczego nie działa to w sposób podobny do joomla! 1.0.x ? Tam po naduszeniu zaloguj wyskakiwał komunikat, że wprowadzono nieprawidłowe dane - i to było w porządku. A tutaj nie mam żadnych komunikatów :(
Bardzo proszę w miarę możliwości o pomoc z powyższym problemem.

Kys
30-07-2008, 00:31
Nie zauważyłem tego problemu ale może w czymś pomogę :) zakładam że chodzi ci o logowanie się od frontu. Jeśli chodzi o treść komunikatu który ma się pojawić w przypadku błędu w logowaniu np. po naciśnięciu zaloguj bez podania danych to znajduje się on w pliku ..\language\pl-PL\pl-PL.ini w linii
E_LOGIN_AUTHENTICATE=.. i może być taki jaki sobie ustawisz :) np.
E_LOGIN_AUTHENTICATE=O rany - znów nazwa użytkownika i hasło nie pasują do siebie
sprawdź jaki tam masz zapis może pusto?
natomiast druga sprawa czyli co ma system wyświetlić po logowaniu (również nieudanym) możesz ustawić w module login (mod_login) w pozycji: skocz po zalogowaniu do .. (wybierz z listy) i jesli wybierzesz w menu link do artykułu który ma ID 3 to bedzie wyglądać tak: ../index.php?option=com_content&view=article&id=3
pozdrawiam
Kys