PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc, błąd w templatce



expedit
11-07-2008, 20:21
Witam

Mam wielką prośbe, czy może ktoś przejżeć templatke którą zamieściłem w załączniku (jw_getty) i zobaczyć gdzie jest błąd??. Ponieważ staram sie ja zainstalować (na joomle 1.5) od 3 dni i efektu niema. Sprawdziłem na 3 serwerach (home, ovh, domenomania) i ciągle ten sam błąd. Sprawdzałem różne typy kodowania i nic. Instalacja ręczna też nie przyniosła rezultatu. Może coś przeoczyłem, dlatego bardzo prosze o pomoc. Z góry dziękuje za pomoc

Oto błąd:

Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne

Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/home/rezydent/public_html/nowa/media/install_487794545c7be/jw_getty/

moje
11-07-2008, 20:59
Wejdź na stronę autora tej templatki sprawdź czy nie jest ona wykonana dla joomli 1.0.x ?

expedit
11-07-2008, 21:04
Sprawdzałem, jest dla 1.5. Szczeże to teraz sprawdzam inne templatki ale ok 80 % przez instalator sie nie instaluje. Mimo ze wszstkie katalogi sa zapisywalne. A szczeze to jak jest wersja dla 1.5 i dla 1.0 to wchodzi ta druga. Dziwna sprawa

lucyver
11-07-2008, 21:48
A spróbuj z tym szablonem tak (o ile już tego nie wypróbowałeś :rolleyes:):

1. Rozpakuj szablon na HDD swojego kompa
2. Zaloguj się na swoje konto na serwerze przez FTP
3. Wgraj cały katalog z szablonem do katalogu /templates

I właściwie instalacja jest już zakończona :)

Teraz tylko musisz zalogować się do panelu administracyjnego swojej strony www i z górnego menu wybrać Rozszerzenia -> Szablony, zaznaczyć kropką wybrany szablon i kliknąć w żółtą gwiazdkę po prawej stronie u góry, żeby ten szablon zrobić domyślnym.

Powodzenia :D

Podaję też 2 linki do stron z templatkami. Może się przydadzą: site1 (http://www.siteground.com/joomla-hosting/joomla-templates.htm) site2 (http://www.joomla24.com/index.php?set_albumName=album04&option=com_gallery&Itemid=6&include=view_album.php&page=1)

expedit
11-07-2008, 22:03
Juz sprawdzalem i nic :(

moje
12-07-2008, 01:50
Przede wszystkim podaj linka do strony, bo tak to guuuzik zrobimy.

Jeśli masz joomle kodowana w iso to ta templatka Ci się nie zainstaluje bo ona jest kodowana w utf i zmiana ustawień bazy danych czy innych rzeczy niewiele Ci da. Przekodowałeś templatke na iso i spróbowałeś zainstalować?