PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana koloru select na liscie



PanYeti
12-07-2008, 10:18
Nie umiem "tego" fachowo nazwać, więc zaznaczyłem na ilustracji te elementy, których kolor potrzebuję zmienić. Nie mogę namierzyć w stylach, gdzie się ustawia odpowiednie parametry.

moje
12-07-2008, 12:05
Podaj lina do strony.

dkint
12-07-2008, 19:46
Nie umiem "tego" fachowo nazwać, więc zaznaczyłem na ilustracji te elementy, których kolor potrzebuję zmienić. Nie mogę namierzyć w stylach, gdzie się ustawia odpowiednie parametry.

Witam

Firefox + dodatek web developer prawdę ci powie ... najeżdżasz na element naciskasz ctrl + shift + Y i masz podgląd gdzie w jakim pliku css i w której linii siedzi twoje utrapienie ..,

pozdrawiam
Krzysiek

PanYeti
12-07-2008, 21:28
Firefox + dodatek web developer prawdę ci powie ... najeżdżasz na element naciskasz ctrl + shift + Y i masz podgląd gdzie w jakim pliku css i w której linii siedzi twoje utrapienie ..
Wspaniała rzecz! Dzięki Krzysztof :)
Niestety nie podziałało w tym przypadku, w linii adresowej, na końcu zapisu było: select #search_ordering .inputbox > option
Stylu #search_ordering nie miałem w css, wpisałem z background ...i nadal nic.
Samo niebieskie pole opisane jest komunikatem: "Brak informacji o stylach".
Wydaje mi się, że to sprawa ustawień samego windowsa.

Szablon, który tak ćwiczę jest jeszcze na domowym serwerze. Założyłem konto na OVH i kiedy będzie aktywne, zainstaluję (mam nadzieję bez kłopotów) Joomla i ten szablon.
Pozdrawiam :)

dkint
13-07-2008, 05:39
Witam

Coś, źle tego używasz ma działać w każdym przypadku ... daj link jak możesz ...

pozdrawiam
Krzysiek

PanYeti
13-07-2008, 08:24
Coś, źle tego używasz ma działać w każdym przypadku ... daj link jak możesz ...
Witam porankiem :)
Wymęczyłem instalację na ovh doklejając Joomla do innego cms-a - to tymczasowe rozwiązanie do czasu aktywacji właściwego konta.
To moje "nieszczęście" jest pod tym adresem: http://cyfrograf.ovh.org/lesnica/
W komputerze mam zainstalowane oprogramowanie WindowBlinds, które zmienia wygląd systemu, i być może tu leży przyczyna. Jestem zatem ciekawy, jaki kolor "select" wyświetlać się będzie u Ciebie?

dkint
13-07-2008, 08:50
Witam

Też widzę niebieski w innym odcieniu ale widzę. Nie miałem czasu analizować dogłębnie twojego css'a ale niebieski masz np tutaj :

a:hover {
text-decoration: none;
font-weight: bold;
font-size: 11pt;
color: #C7E6D9;
}

i tutaj :

.button:hover {
background: url(../images/greenbutton_bg.png) repeat-x top #66B5FF;
color: #cfedc6;
}

pozdrawiam
Krzysiek

PanYeti
13-07-2008, 09:13
Dam sobie spokój z tym elementem. Trudno, skoro wygląda, że to sprawa samego systemu. Kolor który "bruździ" ma kod 1e5599 i nigdzie w css nie ma takiej wartości. Pożytek z tego taki, że dobrze wygląda w niebieskim szablonie :)
Dzięki Krzysztof za pomoc :)