PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z domeną - niezrozumiałe



lomanki66
12-07-2008, 14:21
Witam, mam taki problem. Posiadam domenę na home.pl o nazwie abc.pl, chciałbym aby po wejściu na ten adres abc.pl przekierowało użytkownika na stronę gdzie już mam hosting czyli abc.home.pl, wiem że na tą domenę trzeba wrzucić plik z przekierowaniem i to rozumiem, ale nie wiem jak go wrzucić czy przez ftpa (chyba nie bo nie ma danych na home.pl do połączenia ftp) ktoś pomoże?

Rybik
12-07-2008, 16:05
Płacisz - wymagaj.
1. Zapytaj na home.pl
2. To o czym mówisz nie powinno być realizowane na poziomie pliku z przekierowaniem tylko w konfiguracji serwera (poza fachowością jest jeszcze argument "wyszukiwarki nie lubią przekierowań"). Takiej czynności nie dokonujesz zupełnie sam ale przez panel administracyjny hostingu i ta czynność zwykle nazywa się podpinaniem lub parkowaniem domeny.
W c-panelu działa to tak, że domena "parkowana" zawsze wskazuje na twój katalog główny, a "podpinanej" przydzielasz katalog, lub utworzony zostanie automatycznie na podstawie nazwy domeny. Nawet dla domen głównych zalecam podpinanie do podkatalogu, to powaznie zwiększa porządek na dysku i łatwiej robić upgrady (w osobnym katalogu, potem tylko nazwy zamieniasz - a jak jesteś skazany na główny to jest bajzel)