PDA

Zobacz pełną wersję : moduł Popularne nie prowadzi do podstron



melonez
27-04-2006, 22:08
Witajcie,

Luknijcie na stronę: http://www.snepoznan.home.pl/index.php
(ładna??) pewnie, że tak :D

Tam mam po lewej moduł Popularne (czyli mod_mostread.php) znany wszystkim i wyświetlający najczęściej oglądane arty na stronie.

Jednak nie chce on do końca działać poprawnie bo po kliknięciu na element na liście otwiera artykuł na stronie głównej - zamiast na podstronie. Innymi słowy nie chowa się dodatkowa trzecia kolumna, która jest obecna tylko na stronie głównej.
Wizualnie widzę, że problem poelga na tym iż linkom w tym module brakuje końcówki - czyli np pierwszy link:
http://www.snepoznan.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=1
- w tym linku Itemid=1 (a powinna być inna wartość!)

...i dlatego link nie prowadzi do podstrony.

Inne moduły - jak np. Nowości działają mi wyśmienicie. Patrzyłem już w kod php ale nie bardzo mogę namierzyć odpowiednie miejsce.

Hmm, czy mogę prosić o jakieś wskazówki?

pozdrawiam
Radek

stone
29-04-2006, 19:58
Jaka wersja Joomli?

melonez
30-04-2006, 21:19
wersja 1.0.8

pozdr.

Rybik
30-04-2006, 21:35
chyba jest wszystko dobrze, tylko ustaw modulom z prawej kolumny zeby sie nie wyswietlaly na pozycji "nie przypisane"

melonez
03-05-2006, 22:23
Hej. Dzięki za odpowiedź

Prawa kolumna jest ustawiona tak jak piszesz.
Moim zdaniem to błąd w module mod_mostread.php
Spójrz na moduł na mojej stronie "Nowości w serwisie" (powyżej omawianego "Popularne"). Tam linki w każdym z elementów na liście kończą się właściwie: ...czyli Itemid=32 albo Itemid=35 albo Itemid=109 itp

Natomiast w Popularne wszystkie linki kończą się Itemid=1

Niestety nie wiem w którym miejscu może być ten błąd chociaż już porównywałem oba moduły.

pozdrawiam

melonez
03-05-2006, 22:42
Znalazłem odpowiedź i podaję ją dla potomnych :)

Trzeba zamienić kod w module mod_mostread.php:

$Itemid = $mainframe->getItemid( $row->id, 0, 0, $bs, $bc, $gbs );
na


$Itemid = $mainframe->getItemid( $row->id, 0, 1, $bs, $bc, $gbs );
i działa :):):)