PDA

Zobacz pełną wersję : Zniknięte parametry dokumentu



PanYeti
14-07-2008, 16:57
Po zainstalowaniu Joomla na OVH ma ona dziwną przypadłość, otóż nie ma lub też są w innej formie parametry ustawienia edytowanego artykułu (ilustracja). Przepisałem na serwer pliki z działającej na domowym serwerze wersji ale bez skutku. Czy to wina hostingu, czy włączenia jakiegoś dinksa?

inkos
14-07-2008, 17:55
Jak zapewne wiesz o tego typu problemach jest trochę wątków na forum. ;) Raczej niestety jest to wina hostingu. No ale cóż za friko nie zawsze znaczy dobrze... :(

PanYeti
14-07-2008, 18:32
Dziękuję bardzo za pouczenie. Nie jestem już zielony, żeby nie szukać wcześniej rozwiązania. Cóż z tego... tych parę wątków, jakie znalazłem zawierały podobne problemy i pytania oraz, jakże by inaczej, pouczenia, żeby szukać na forum. Wydaje mi się, że jeśli nawet jest odpowiedź, to w gąszczu samych zapytań trudno ją odnaleźć. Pewnie... można ryć do upadłego, przeczytać wszystkie posty tylko, że wtedy traci się ochotę na zabawę z Joomla.
Mam nadzieję, że jednak ktoś, kto ma konto na OVH, zna rozwiązanie i podpowie.

inkos
14-07-2008, 19:02
Proszę nie traktuj tego aż tak poważnie...

zwiastun
14-07-2008, 20:06
Pytanie do administratorów ovh. I do nich pretensje. Jeśli w ogóle można miec do kogoś pretensje za tę sytuację.

PanYeti
15-07-2008, 06:49
Bóle ustąpiły. Zainstalowałem jeszcze raz Joomla JAL i nadal było tak samo. Kolejna instalacja, lecz tym razem J1.015-pl, dała pozytywny efekt, parametry w dokumentach wyświetlają się, jak powinny.

zwiastun
15-07-2008, 11:01
A to dość istotna informacja.
1. Podmien sobie koniecznie plik langa strony frontowej, bo będą problemy z formularzem rejestracyjnym
2. Jeśli możesz, przetestuj coś takiego: podmień z katalogu /include/domit plik
xml_domit_lite_parser.php
na ten sam z paczuszki JAL - odkryjemy, czy to tam jest powód
Oczywiście, napisz o efektach
:)

PanYeti
15-07-2008, 13:08
1. Podmiana pliku /include/domit/xml_domit_lite_parser.php z JAL nie przyniosła żadnych zmian - parametry były OK.
2. Podmieniłem cały folder /include - wyświetlanie parametrów znowu tylko tekstowe, jak na ilustracji w pierwszym poscie. Dodatkowo nie wyświetlają się one w Dodatkach oraz niektórych (własnych) modułach.
3. Langi wymieniłem na JAL wraz z całym folderem Administartor.
Mogę potestować jeszcze, powiedz tylko, co i jak.
Acha, Joomla zainstalowana jest, jako drugi, potomny CMS. Pierwszy to F3S. Jestem w trakcie zakładania osobnego konta, więc zobacze czy podobnie będzie się zachowywać bezpośrednio w root.

Jeszcze jedna uwaga. Na OVH 60free jest przewodnik dla Mambo http://pomoc.ovh.pl/InstalacjaMambo60free w którym mówią, żeby w htaccess zmienić ustawienie na PHP4. Może tu jest przyczyna? Zmieniłem i ...klops. Znikło wsio :)

Wyniki próby J115 JAL na OVH
Instalacja przebiegła bez problemu nie licząc wyświetlania się na czerwono komunikatów dotyczących braku zapisywalności sesji oraz stanu kilku parametrów.
Tak jak poprzednio w PA źle wyświetlała się zakładka Parametry.
Wymieniłem cały folder includes/domit pobrany z wersji J115-pl.
Parametry wyświetlają się bez problemu zarówno dla artykułów, jak i dodatków.

Wydaje mi się, że poprzednia próba z wymianą pliku dom_xmlrpc_domit_lite_parser.php była nieudana, ponieważ trzeba było wymienić też jego parę xml, tj, xml_domit_lite_parser.php - tak mi się wydaje.

CBDO
... a jednak! Miałeś rację Zwiastun i dobrze mi się wydawało. Wymieniłem ponownie folder /domit na oryginalny z JAL i wymieniłem na wersję -PL tylko tę parę plików. Zakładka Parametry działa.

Pozdrawiam.