PDA

Zobacz pełną wersję : Top Artykuł- takie przywitanie



kchybie
15-07-2008, 08:38
Witam,
adres mojej strony to www.kolejowechybie.cal.pl
Chciałbym aby na stronie głównej w części centralnej zaraz pod logo a nad newsami, było takie przywitanie, które zawsze byłoby na top miejscu. Próbowałem to robić w formie artykułu, ale każdy nowo dodany, spychał mi to przywitanie na dalsze miejsce. Chciałem utworzyć także jakieś takie nowe pole, gdzie byłby wyświetlany tylko ten jeden artykuł, szukałem na forum, ale nic nie znalazłem.
Czy ktoś mi może pomóc w tej kwestii?

inkos
15-07-2008, 10:53
A własny moduł tak trudno jest utworzyć i przypisać aby wyświetlał się tam gdzie chcemy. ;)

moje
15-07-2008, 19:09
Skorzystaj z modułu newflsch, tworzysz sekcje "powitanie", w niej tworzysz kategorie "powitanie". Tworzysz jeden artutkół, któremu przypisujesz sekcje i kategorie "powitanie". W module newsflash ustawiasz, żeby wyświetlał informacje z sekcji "powitanie". Modułowi newsflash przypisujesz wybraną przez Ciebie pozycje :)

inkos
15-07-2008, 20:07
Moje: Owszem Twój pomysł jest poprawny tylko czy nie lepiej skorzystac z modułów. Mniej pracy a przez to szans na zrobienie gdzieś błędu. ;)

robdk
15-07-2008, 22:06
a ja nadaję mu nr -1000 w kolejności i mam zawsze na pierwszym miejscu...

moje
16-07-2008, 00:16
Inkos: Zawsze można wpisać na sztywno w tampletke ;)

Osobiście nie znam osoby, która mogłaby popełnić błąd w tym co opisałem ale niezbadane są wyroki boskie :D

kchybie
16-07-2008, 09:25
Inkos: Zawsze można wpisać na sztywno w tampletke ;)

Osobiście nie znam osoby, która mogłaby popełnić błąd w tym co opisałem ale niezbadane są wyroki boskie :D

ja chyba jednak robię jakieś błędy, bo nie widać tego na stronie głównej.
Co ma być zaznaczone w rozwijalnym menu "pozycja"?

moje
16-07-2008, 12:25
... Co ma być zaznaczone w rozwijalnym menu "pozycja"?


Po co Ci menu ?

kchybie
25-07-2008, 11:18
Po co Ci menu ?

Chodzi mi o moduł do wstawiania w panelu administracyjnym- tam jest taka opcja "położenie" i przypuszczam, że tam coś źle robie skoro tego nie widać na stronie głównej...:(

moje
25-07-2008, 12:51
To że na liście są dostępne położenia modułu, nie oznacza, że są one w templatce, z jakiej korzystasz to raz, a dwa, to sprawdź czy moduł jest opublikowany.

big_krzysiek
27-07-2008, 23:04
po co kombinowac...jesli na pierwszej stronie chcesz miec nowo dodane artykuly, tak zeby powitanie zawsze bylo na pierwszym miejscu...wykorzystaj mozliwosci joomli.
tzn.
nie publikuj komponentu start, jesli masz na drugim miejscu w aktualnosci, to twoja strona zacznie sie od nich uruchamiac.
w opisie sekcji aktualnosci wpisz swoje przywitanie i wlacz opcje wyswietlania.
i to wszystko.
chyba o to chodzilo...