PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować/podpiąc VirtueMart pod Joomla 1.0.12



wuszumaster
15-07-2008, 13:36
Witam
Zawiaduję stroną w Joomla 1.0.12. Ja strony nie robilem. Firma która robiła stronę niestety nie ma czasu aby zrobić sklep. A o SKLEP chodzi.

Ewentualnie kto może pomóc odpłatnie w tym problemie.

W sumie zdążyłem sie juz troche poznać na Joomli, ale programista ze mnie żaden:/.
Edytuje strony, zmieniam treść, usuówam-zakładam podkatalogi w katalogu itp.
Pytanie brzmi:
Czy instalacja/podięcie VM (mam nadzieje że dobrze używam nomenklatury), ogranicza sie do wgrania odpowiedmnich plików i konfiguracji?
Czy trzeba dorobic nową templatke?
Którą wersję VM wybrać?
Chciałbym aby sklep nie był oddzielna stroną, lecz aby że tak powiem góra: menu, flash zostały.

Prosze sie nie irytować jesli zadaje niewłaściwe pytania lub nie w tym dziale.
adres strony: http://www.jbklima.pl (http://www.jbklima.pl)

Kontakt: gg: 5773614

zwiastun
15-07-2008, 14:57
Joomla 1.0.12 był wydany tak ze dwa lata temu, stąd proszę sobie rozważyć zlecenie nieco większej usługi. Ponadto proponuję rozważyć zawarcie umowy z wykonawcą na aktualizację oprogramowania.

wuszumaster
15-07-2008, 14:59
Jakieś propozycje wykonawców?

zwiastun
15-07-2008, 15:06
zgłoszą się, spoko

inkos
15-07-2008, 16:54
Jakieś propozycje wykonawców?
Podaj tutaj linka do strony - będzie łatwiej ocenić jaki jest stan obecny i co naprawdę jest tutaj do zrobienia.

wuszumaster
15-07-2008, 17:43
Podaj tutaj linka do strony - będzie łatwiej ocenić jaki jest stan obecny i co naprawdę jest tutaj do zrobienia.

http://www.jbklima.pl

wuszumaster
15-07-2008, 17:48
Jednak pytania pozostają:
1. Czy trzeba dorobic nową templatke?
2. Którą wersję VM wybrać?
3. Chciałbym aby sklep nie był oddzielna stroną, lecz aby że tak powiem góra: menu, flash zostały.

Wiem że upgrade do v. 1.5 nie jest prosty bo nie da się zassać całości w niezmienionym kształcie. Zdaje sie katalogi (robione w wordzie i wrzucane na stronę) nie przejdą.

inkos
15-07-2008, 20:36
1. Nie.
2. Ostatnią stabilną dla twojej serii Joomla jaką wówczas będziesz miał
3. Jest to możliwe i do wykonania.

A teraz od siebie. Zastanów się czy ten sklep jest Ci naprawdę niezbędny. Co prawda obecny katalog produktów jest dość mocno nieczytelny i trudny w nawigacji ale czy od razu musi zostać zmieniony na sklep internetowy czy nie lepiej przerobic go na jakiś bardziej "interaktywny katalog" dla Joomla. W chwili obecnej są to po prostu sekcje i kategorie aktualnosci a w nich artykuly. Oczywiscie ze materialy te jesli bedziesz chcial wykorzystac bedziesz musial na zapleczu Joomla przenieś w nowe miejsce czyli do komponentu ktory wybierzesz. Będzie to operacja z tych "kopiuj-wklej".

W tej chwili musisz wykonać aktualizacji do najnowszej wersji Joomla z tej serii czyli do Joomla 1.0.15. A potem myśleć o aktualizacji do wersji Joomla 1.5.x. Mysle ze w miejscu w ktorym ta strona jest obecnie w zupelnosci wystarczy szybki upgrade do J 1.0.15.

Z tak zaaktualizowana Joomla dopiero mozesz myslec o dodaniu tego sklepu. Najpierw bezpieczenstwo pozniej rozwój to podstawy no chyba ze lubisz odtwarzanie z kopii bezpieczenstwa.

Apropo tego ostatniego. Przed aktualizacją Joomla jak i innymi pracami zawsze wykonuj kopie bezpieczenstwa calego serwisu tj. plikow na serwerze jak i bazy danych.

A i na koniec - zapomnij o czymś takim jak Word. To nie jest program który powienienś tutaj wykorzystywać. Większego śmieciarza w kodzie nie znam.

Rozpisalem sie troche ale mam nadzieje te przemyslenia przydadzą się do czegoś.

wuszumaster
15-07-2008, 21:15
inkos
Mega Wielkie Dzieki
Twoje "rozpisanie się" naprawdę mi pomogło. Mam juz obraz sytuacji.

Czekam tylko kto pomoże w tym ustrojstwie :)

wuszumaster
15-07-2008, 21:52
Tylko gdzie te patch aktualizacyjny z 1.0.12 do 1.0.15? szukam 2 godzinki i ni hu hu.
Widze coś o jakiś podmianach plików... ale dokładnie nie pisze jakich.
Baardzo nie lubię jak mnie cos przerasta :/

Moja wersja : Joomla! 1.0.12 Stable [ Sunfire ] 25 December 2006 01:00 UTC
Znalazłem coś takiego: joomla-1.0.12_to_1.0.15.tar.bz2
i takiego:
- joomla_1.0.15+JAL.zip = Joomla 1.0.15 :: JAL-iso
- joomla_1.0.15_JIE.zip = Joomla 1.0.15 :: J!IE-utf
- joomla_1.0.15_org-pl.zip = Joomla 1.0.15-pl

Która?
i co? po prostu rozpakować i TC nadgrać na ftp ?

wuszumaster
20-07-2008, 12:37
Jakaś pomocna dłoń sie znajdzie?

zwiastun
20-07-2008, 14:29
Sprawy aktualizacji polskich wydań są omówione:
a) w artykułach na www.joomla.pl
b) w artykułach na www.demo.joomla.pl
c) w artykułach na www.pomoc.joomla.pl
Może nie doskonale, może można lepiej, a nawet na pewno można. Ale też nie jest to aż taka czarna magia.
W przypadku polskich wydań zmodyfikowanych nie ma prostych łatek (z różnych względów), za pomocą których można zaktualizować tylko te fragmenty, które wymagają aktualizacji, bo aktualizacji wymaga prfawie wszystko! Dlatego nadpisujemy nowym wydaniem.
Ale zanim cokolwiek to BACKUP, BACKUP, BACKUP
i lektura, żebyś wiedział, co i czym nadpisać
Jeśli używasz wersji angielskiej - sprawa prosta - na stronie projektu sa łatki z wersji do wersji