PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie błędówbłędami



s19
28-04-2006, 10:01
Na tym działam:

PHP działa na:: Windows NT SBS2005 5.2 build 3790 Wersja MySQL:: 4.1.7-nt Wersja PHP:: 4.4.2 Serwer WWW:: Microsoft-IIS/6.0 Interfejs serwera PHP:: cgi-fcgi Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC Przeglądarka:: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322) Istotne ustawienia PHP:: Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone) Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak Display Errors (Pokaż błędy):: ON (włączone) Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: OFF (wyłączone) File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone) Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (włączone) Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wyłączone) Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wyłączone) Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: C:\PHP\sessiondata Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0 Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak Wyłączone funkcje:: Brak Edytor WYSIWYG:: Edytor TinyMCE
Mój problem to wyswietlanie komunikatów, ostrzezeń jednym słowem błędów na stronie. Wystepuje to nie mal przy kazdym komponencie (najwięcej przy zoom). czy mozna w jakiś sposób ukryć komunikaty by nie wyswietlały się na stronie a jedynie w panelu admina lub jeśli taka mozliwość nie istnieje to ukryć je całkowicie. Dodam, że wybranie w konfiguracji witryny opcji "Powiadamianie o błędach: brak" nic nie daje.
Admin kategorycznie odmówił zmiany na serwerze w php!
proszę o pomoc!

magic
28-04-2006, 14:28
W php.ini ustawia się poziom raportowania o błędach.
Na publicznym serwerze powinno być ustawione np. tak:
error_reporting = E_COMPILE_ERROR|E_ERROR|E_CORE_ERROR
Na produkcyjnym serwerze - dla ułatwienia życia programistom celem wyłapywania błędów można ustawić np. tak:
error_reporting = E_ALL
ale wtedy - jak u Ciebie ... ;)
Jeśli to publicznie dostępny serwer www - przekonaj admina. Jeśli się jednak nie zgodzi (dziwne by to trochę było ...) to poszukaj na www.php.net/docs.php jak to ustawić lokalnie (tylko dla Twojej strony) - niestety .htaccess odpada bo serwer masz IIS.

s19
28-04-2006, 22:15
Dzięki Magic - będę walczył z adminem

Swoją drogą, chyba lepiej byłoby oczyścić kod ze wszystkich Notice i Warring, ale jestem na to zakrótki!

Pozdrawiam

Rybik
28-04-2006, 22:28
z Notice nie oczyscisz, po to są