PDA

Zobacz pełną wersję : Krasnal a TC



Aderus
16-07-2008, 12:29
Witam,

Mam mały problem z krasnalem, mianowicie chce utworzyć połączenie z serwerem przez Total Commander'a i nie wiem jak je skonfigurować, tzn. nie wiem jaki adres ftp podać.

pozdrawiam.

Dylek
16-07-2008, 13:52
A na Krasnala na jaki adres sie laczysz? :)

Aderus
16-07-2008, 14:18
łącze się na ftp.localhost albo próbowałem też ftp. i tu numer IP

właśnie chodzi o to że nie wiem co mam wpisać w tym pierwszym polu ;) o passwordzie i reszcie to wiem tylko z tym ftp'em nie moge sobie poradzić ;

christo1250
16-07-2008, 14:32
A czy Krasnal aby na pewno ma zaimplementowany serwer FTP, bo coś mi się wydaje, że nie. Jeśli już koniecznie musisz łączyć się z zasobem lokalnym przez FTP, doinstaluj sobie np. pureFTP albo GuildFTPd. W sieci pełno tego.

Sprawdziłem. Krasnal ma coś, co nazywa się CesarFTP. jeśli uruchomiony, w TC wpisz localhost lub 127.0.0.1. hasło i nazwa pewnie z konfiguracji serwera FTP. Pytanie tylko po co te zabiegi na lokalnej maszynie?

zwiastun
16-07-2008, 14:34
A mógłbyś nam wytłumaczyć, po co w ogóle te zabiegi? Do głowy by mi nie przyszło, żeby łączyć FTP-em swój komputer ze swoim komputerem. Pewno jakiś niezwykle istotne wiadomości tym FTP-em będziesz posyłał

Aderus
16-07-2008, 14:45
A mógłbyś nam wytłumaczyć, po co w ogóle te zabiegi? Do głowy by mi nie przyszło, żeby łączyć FTP-em swój komputer ze swoim komputerem. Pewno jakiś niezwykle istotne wiadomości tym FTP-em będziesz posyłał

wow aleś ty genialny.. zamiast normalnie odpowiedzieć na pytanie musisz być złośliwy, może nie dociera do ciebie że nie każdy jest taką alfą i omegą w tej dziedzinie jak ty i wie od początku pracy z programem co i jak zrobić, no ale widocznie to forum jest tyko dla takich co wiedzą wszystko o joomli i nie mają żadnych problemów z niczym, a najbardziej proste i banalne pytania zadane przez laika muszą być szyderczo wyśmiewane, no cóż, tak też bywa...

josh
16-07-2008, 14:54
@Aderus (http://forum.joomla.pl/member.php?u=13780) nikt sie nie wysmiewa, pomysl chwile logicznie, laczysz sie ftpem zeby miec dostep do plikow na dysku kotry jest gdzies w swiecie, to skoro dysk z plikami ktorych szukach masz w swoim kompie to nie ma potrzeby laczyc sie ze swoim dyskiem ftpem :) wystarczy C:\usr\krasnal\www\

Aderus
16-07-2008, 14:58
@josh dzięki i sorry za głupie pytanie