PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie intro + czytaj więcej w artykule



no3name
17-07-2008, 00:10
Witam,
Nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, dlatego zadaję je tutaj. Chodzi mi mianowicie o to, czy w joomla istnieje taka możliwość (ver. 1.5.4) aby intro artykułu na stronie głównej było pisane normalnie tj. bez pogrubienia, natomiast po wejściu "czytaj więcej" tego artykułu było wyświetlane jako pogrubione w porównaniu do reszty czyli tego co jest w "czytaj więcej"?
Opcję taką posiada np. cutenews, i jestem do niej przyzwyczajony, i wogóle lepiej to wygląda, bo odziela to co widać na głównej od reszty ;)
Pozdrawiam,
Tomek

Rybik
17-07-2008, 03:01
można naokoło bez grzebania w kodzie ale z grzebaniem w artykułach
cały tekst intro ujmujesz w <p class="intro"> ... </p>
dopisujesz do szablonu


table.blog tr td table.contentpaneopen tr td p.intro {font-weight: normal!important;}

oczywiście p.intro można zamienić na inny tag i inną klasę
możnaby sie pokusić o użycie pseudoklasy css first-child ale nie wiem czy da sie ją zmusić do działania pod IE
można też napisac do tego plugin :)

no3name
17-07-2008, 17:02
dzięki,
jest to zawsze jakiś sposób ;) tylko przy dużej ilości wprowadzanej informacji przez różnych użytkowników trochę nieefektowny
szukałem takiego pluginu, i niestety nie znalazłem - wiem, że mówiłeś, że można taki zrobić, ale czy może ktoś już miał z takim coś do czynienia?
Pozdrawiam

no3name
29-08-2008, 17:15
witam ponownie,
próbuję i nie mogę znaleźć, a strona jest już praktycznie na ukończeniu.. bardzo zależy mi na tym pogrubianiu w całym artukule, bo to oddziela resztę tekstu tą z podglądu od całości (mam tak na innej stronie)
czy jest jakiś sposób aby domyślnie dodać to intro tak, aby za każdym razem, domyślnie w joomla się samo wpisywało.. niestety żadnego pluginu nie znalazłem
z góry dzięki