PDA

Zobacz pełną wersję : Przerwy w działaniu Forum Joomla! - chyba za częste... :(



groove
16-07-2008, 23:40
Na poczatku proszę nie traktować tego posta, jako "pretensjonalnego", czy coś ;) Chcę po prostu wyrazić swoją opinię na pewien temat - to wszystko :)

Przedwczoraj (14.07):
Szukam interesujących mnie rzeczy na Forum... Działa, działa i nagle...:


Forum w trakcie przenoszenia.

Brak dostępu może się utrzymywać od godziny do doby, zależnie od szybkości odświeżania Twojego serwera nazw (DNS).
Jako, że rzadko tu zaglądam, pomyślałem "Potrwa to z godzinkę, może dwie i będzie dobrze :)"
Wow - po niespełna kwadransie wszystko wróciło do normy. Brawo! Jadę dalej z poszukiwaniami :)

Dzisiaj (16.07):
Wieczorem odpalam Forum i "znajomy" tekst


Forum w trakcie przenoszenia.(...)Kwadrans...nic. Pół godziny - nic. Godzina - nic...
Dopiero popatrzyłem teraz - ok... :)

Jaka jest przyczyna tak częstych "awarii", że coraz to Forum jest w trakcie przenoszenia? Jesli jest to związane z bezpieczeństwem, to czy nie lepiej byłoby robić to późnym wieczorem, gdy jest mniej uzytkowników? Czy również nie byłoby lepiej, by zamiast wyłączać Forum co dwa, trzy dni, wszystkie łatki "pozbierać" w całość i zrobić "przenoszenie" raz w tygodniu? Na czym polega to przenoszenie?
Bardzo proszę o szczegółową odpowioedź - być może jestem w błędzie, ale uważam, że nam, użytkownikom J! należy się małe "co-nieco" tzn wyjaśnienie tej kwestii ;)

Pozdrawiam!

Rybik
17-07-2008, 00:44
Forum jest bezpieczne i stabilne, jedyny kłopot to "pamięć" dawnych serwerów DNS, które czasem jeszcze kieruja na stary serwer, sprawa znana i wyjaśniana.