PDA

Zobacz pełną wersję : Joomfish 1.8 - 2.0



speen
17-07-2008, 00:30
Witam,
Robił ktoś już upgrade z 1.8.x do 2.0 beta? Jeśłi tak to proszę o wskazówki jak podejść do tego. Właśnie jestem w trakcie upgrade z joomla 1.0.x do 1.5.x i stąd to pytanie.
Pozdrawiam,
Tomek

zwiastun
17-07-2008, 00:32
Czy wiesz, co oznacza, że oprogramowanie jest w wersji beta?

W rozwoju Joomla!, podobnie jak w rozwoju wszystkich programów komputerowych wyróżniamy następujące etapy:

wersja niestabilna (testowa) – seria wydań, podczas której dodawane są przede wszystkim nowe możliwości:
wersja robocza - wersja, w której zaimplemtowany jest algorytm programu, tworzony jest interfejs oraz dodawane są planowane funkcje programu, rzadko upubliczniona, dostępna dla twórców,
wersja alfa - wersja sygnalizująca (często w ograniczonym zakresie) użyteczność programu, jego funkcje, przedstawiana w celu zebrania opinii, uwag, sugestii, propozycji,
wersja beta - wersja udostępniona do przetestowania programu w rożnych środowiskach i warunkach, by zdiagnozować problemy w działaniu i zoptymalizować działanie programu,
RC (skrót ang. Release Candidate) - kandydat do wydania stabilnego, wersja gotowa do celów produkcyjnych, ale opublikowana jeszcze jako testowa, bez gwarancji poprawnego działania; obejmuje niekiedy kilka kolejnych wydań (RC1, RC2...) do momentu, aż nie zostanie znalezione żadne istotne odstępstwo od planu wersji i możliwa będzie publikacja wersji stabilnej.
wersja stabilna (produkcyjna, finalna) – wersja zgodna z założeniami programu, nadająca się do użytkowania.
poprawione wersje stabilne - wydania zawierające poprawki bezpieczeństwa lub innych błędów
wersja zamrożona - wersja nierozwijana w związku z opublikowaniem nowego doskonalszego zmienionego wydania, nanoszone są tylko poprawki błędów i usterek.

speen
17-07-2008, 11:06
Jestem w pełni świadomy i wiem co to beta oraz rc. Ale musze mieć obsługę języków na 1.5. Czy można zatem używać wersji językowych w J1.5? Czy jest jakiś komponent stabilny do któego mogłbym zmigrować z joomfish?
Pozdrawiam,
Tomek