PDA

Zobacz pełną wersję : poziome menu górne



pawel83
17-07-2008, 09:35
Witam. w moim szablonie mam u góry strony tabelkę dwu rzędową, jednowierszową, w której w lewej górnej komórce wpisałem



<td width="840"><?php mosLoadModules ( 'top' ); ?></td>


potrzebuje umieścić w tej komórce poziome menu strony.

zaznaczyłem w opcjach modułu menu pozycję "styl menu" - "poziomo w tabeli". Jednak menu wyświetlane jest pionowo niszcząc układ graficzny strony.

gdy najedziemy myszką na "styl menu" pojawi się komunikat "Wybierz styl wyświetlania. Formatowanie zależy od ustawień klasy .mainlevel i .sublevel w arkuszu CSS"

Co i gdzie dopisać, aby zmusić system do wyświetlenia menu poziomego?

Będę bardzo wdzięczny za konstruktywne odpowiedzi..

inkos
17-07-2008, 11:04
Podaj link do strony oraz jaką masz wersję Joomla.
Do menu poziomego mozesz wykorzystac tez ktorys z dodatkow jakie sa umieszczone na extensions.joomla.org w kategorii "menus".

zwiastun
17-07-2008, 11:20
to, jak jest wyświetlane, zależy od obsługi przez CSS a nie tylko od parametru. Sprawdź w arkuszu CSS czy przypadkiem to menu niejest obsługiwane z jakimś pzyrostkiem

moje
17-07-2008, 11:44
Często jest tak, że górne menu poziome ma przyrostek -nav.

pawel83
17-07-2008, 12:52
stronę testuje na www.wwwtest.ovh.org. Joomla 1.0.15

pawel83
21-07-2008, 09:15
dodanie przyrostka "nav" w panelu administracyjnym przy module "menu" - faktycznie powoduje wyświetlenie menu górnego poziomo.... Jednak chciałbym jednocześnie, aby było one wyświetlane w formie "przycisków" - czyli by wyglądało tak, jak menu pionowe...

Na mojej stronie testowej www.wwwtest.ovh.org (http://www.wwwtest.ovh.org/). u góry mamy menu poziome, które chciałbym, żeby jakoś wyglądało "po ludzku"... (np w formie bloków jak menu pionowe (patrz lewa część strony po teksćie "menu boczne"

niżej podaje fragment css - pozycje które mają w swojej nazwie przyrostek "nav"



ul#mainlevel-nav {
padding : 0;
margin : 0;
}
ul#mainlevel-nav li {
display : block;
padding-left : 5px;
padding-right : 5px;
margin : 0;
float : right;
font-size : 11px;
font-weight : bold;
line-height : 20px;
white-space : nowrap;
/* border-left : 1px solid #FFFFFF;*/
}
ul#mainlevel-nav li a {
display : block;
padding-left : 10px;
padding-right : 10px;
text-decoration : none;
color : #fff;
}
ul#mainlevel-nav li a:hover {
color : #FFFFFF;
background : #336699;


plik ze stylami został wygenerowany automatycznie z programu "Nvu" - w którym robiłem szablon

moje
21-07-2008, 12:49
Tzn. czesz mieć pionowe menu u góry strony, tak?

pawel83
21-07-2008, 12:59
nie - poziome menu u góry strony.... obecnie na stronie testowej, której link podawałem zastosowałem komponent "swMenuFree" Komponent świetny - ale w darmowej wersji można stworzyć tylko jedno menu. Dlatego też pytanie o sposób na rozwiązanie tego problemu bez użycia komponentu - jest nadal aktualne.

w skrócie:
adres strony testowej: www.wwwtest.ovh.org (http://www.wwwtest.ovh.org)

sprawa dotyczy górnego menu poziomego (obecnie są dwa, jedno pod drugim)

Pytanie - jak zrobić, aby menu które jest wyżej, wyglądało jak to niżej, nie stosując żadnego komponentu?

moje
21-07-2008, 13:14
Załaduje ten komponent tutaj ;)

Rybik
21-07-2008, 13:33
użyć lxmenu z menuszablonem suckerfish horizontal
-lx menu -> dowolna ilośc menu rozwijanych, w tym generowanych automatem z kategorii itp
- dla tego menu pobać szablon suckerfish -> osobny css dla menu gdzie mozna wszystko ladnie ustawic ... hmm ... powiedzialem "można" ? :D ... trzeba, suckefish oryginalnie jest w kolorach podstawowych i porazi nas czerwienią, ale to dobry "silnik" menu i dobrze przygotowany css