PDA

Zobacz pełną wersję : Czy moja strona działa ok?



megima
17-07-2008, 11:23
Panowie,

Jestem nowym użytkownikiem i mam pytanko: zastanawiam się co jest przyczyną wolnego otwierania się mojej strony. Serwer wyeliminowałem(w tej chwili mam na ovh, ale przeniosłem testowo na home i nic nie pomogło). Jak klikam na dany produkt to czekam 3-4 sekundy na wyświetlenie się podstrony. Czy da się to jakoś zoptymalizować?
Pozdrawiam
Adrian
www.megima.pl

inkos
17-07-2008, 12:02
Taki oto kwiatek masz na swojej stronie głównej:

Fatal error: Call to undefined static function: mosmainframe::sessioncookiename() in /home.14/m/e/g/megima/www/components/com_joomlacache/includes/frontend.php on line 41

Jak dla mnie to wina tego komponentu do keszowania strony. Moim zdaniem zbędnego.

megima
17-07-2008, 12:07
kombinuje z roznymi rozwiazaniami...kazd podstrona otwiera się po 3 sekundach...dla mnie stanowczo za długo...

inkos
17-07-2008, 12:15
W ostatecznosci mógłbym poczekać te 2 sekundy ale jesli wiem ze pojawi się tam zawartość strony a nie jakiś komunikat błędu. Co było dobre na ovh czyli jakis komponent do keszowania nie zawsze moze byc dobry na innym serwerze. Mysle ze powienienes zaczac od jego odinstalowania i sprawdzenia jak wtedy zachowuje sie strona. Oczywiscie wczesniej backup stanu obecnego skladajacy sie z plikow i bazy danych.

megima
17-07-2008, 12:20
już wyłączyłem ten komponent i strona działa....na tą chwilę strona jest na ovh...

Dakota
17-07-2008, 20:04
strona znów nie działa ....

dkint
18-07-2008, 06:36
Witam

Pobaw się narzędziem http://test.watchscript.pl/ - zobaczysz jak i w jakim czasie ładują ci się poszczególne elementy strony ...

pozdrawiam
Krzysiek

inkos
18-07-2008, 14:37
już wyłączyłem ten komponent i strona działa....na tą chwilę strona jest na ovh...
Jeśli jest na ovh to częściowo wyjasnia sprawę i nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli nie chcesz mieć problemów to przenieś sie na home.

Qbik
19-07-2008, 13:51
podepne się do tematu
przed chwila spr moja strone www.wikaro.pl za pomocą stronki jaka podał <b>dkint</b> (thx)

i najdłużej ładuje mi się taka ikona z tego adresu openid.net/login-bg.gif

ale nie moge jej namierzyć (gdie jest dodana) :( jakieś pomysły?

dkint
19-07-2008, 16:17
podepne się do tematu
przed chwila spr moja strone www.wikaro.pl (http://www.wikaro.pl/) za pomocą stronki jaka podał <b>dkint</b> (thx)

i najdłużej ładuje mi się taka ikona z tego adresu openid.net/login-bg.gif

ale nie moge jej namierzyć (gdie jest dodana) :( jakieś pomysły?

Witam

Troszkę niegramatycznie napiszę ale .... no przecież z adresu openid.net ... w/w wpis znajduje się w pliku - http://www.wikaro.pl/templates/system/css/system.css, teoretycznie pomogłoby zgranie pliku lokalnie na twój serwer ale z drugiej strony ten plik css jest z templatki, która jeśli dobrze rozumiem ładuje się przy np. wyłączonej joomli - komunikaty systemowe etc. więc ona tak naprawdę ci nie przeszkadza, a twoja strona ładuje sie ogólnie szybko ...


pozdrawiam
Krzysiek

Qbik
19-07-2008, 17:44
ok thx za odpowiedz
patrzac na czasy mialem wrazenie, ze troche spowalnia, ale w zasadzie jest ok

megima
22-07-2008, 18:14
skoro już dywagujemy, to interesuje mnie wasza opinia...czy ta szybkość jest wystarczająca...może ja coś wydziwiam...

hecz
23-07-2008, 20:20
Podobnie jest na mojej stronie http://www.swierzowa-polska.pl/. Mam wrażenie że bardzo wolno ładuje się strona główna a pozostałe strony "w miarę ok". Możecie to ocenić?

megima
23-07-2008, 20:23
u mnie Twoja strona zaladowala sie wystarczająco szybko...

inkos
23-07-2008, 20:50
Możecie to ocenić?
Subiektywna ocena mówi że jest w miarę nieźle choć mogłbybyć lepiej. ;) Natomiast np. traceroute jest juz niezbyt optymistyczny ale nie taki zly.
Moze być choc zawsze moze byc lepiej ale to czesto zalezy juz od lepszego serverka. ;)

megima
23-07-2008, 20:53
myślisz że lepszy serwerek (czyli np. home) poprawiłby sytuacje?

hecz
23-07-2008, 20:56
Lepszy serwerek to już spory wydatek, nie wiem czy aż tak poprawiło by to szybkość

megima
25-07-2008, 17:25
a instalacja nowszej wersji joomla i virtue markt wpłynie na wydajność?

inkos
25-07-2008, 18:25
a instalacja nowszej wersji joomla i virtue markt wpłynie na wydajność?
Jak nie na wydajność to z pewnością na bezpieczeństwo Twojej witryny. Takich pytań nie powinno się zadawać - to są bardzo oczywiste sprawy. Choć jak widać nie dla wszystkich. ;)