PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja mod_mainmenu - poziomy



kane
17-07-2008, 11:36
Witam,
w parametrach modułu czytamy:
- Poziom główny
- Najniższy poziom

O ile dobrze to zrozumiałem, pozwala np: wyświetlić menu od poziomu np: 2 do 3


1
2
2
1
1
2
3
3
2
Mimo prób (ustawiania różnych wartości w wielu parametrach) nie udało mi się tego dokonać :(

Efekt który chcę osiągnąć to jedno rozbudowane menu, z którego będę mógł wyświetlać całe drzewo, lub tylko 1 poziom lub tylko 2 lub od X do Y.

point
28-01-2009, 11:24
Widze ze post dosc stary ale tez natrafilem na ten problem przy aktualnej wersji J!. Wykonalem wszystkie kombinacje i mozliwosci a zmian nie widac. kane poradziles sobie z tym czy trzeba w kodzie pogrzebac?

zwiastun
28-01-2009, 11:57
Struktura to jedno a wygląd to drugie. Za wygląd opowiada CSS. W przykładowych szablonach Beez i Ja_Purity jest rozwijane menu. Na czym polega problem w podejrzeniu, jak to się robi a nawet skopiowaniu kodu CSS, trudno pojąć.

remolmar
28-01-2009, 21:55
Witam,
z gory pisze ze jestem bardzo poczatkujacym Joomlowcem........... od tygodnia usiluje rozpracowac cokolwiek w tym "systemie" i utknolem na zainstalowaniu templatki :) zainstalowlem jedna z paczek dostepny za darmo i probuje rozszerzyc i uaktualnic menu ........ moglby mi ktos lopatologicznie 'krok po kroku" lub "step by step" jak to nasz Leo mowi....pomogl :)

z gory dzieki

ps. po zainstalowaniu szblonu i probie ingerencji w nim czegokolwiek. np menu przy okreslaniu parametrow pojawia sie komunikat
Plik parametrów /templates/agriculture_15/params.ini jest niezapisywalny!

szukajac na serwerze tego pliku stwoerdzam ze go poprostu niema :( o co tu chodzi. szablon instaluje sie bezblednie
pozdr

kane
29-01-2009, 20:25
...kane poradziles sobie z tym czy trzeba w kodzie pogrzebac?Hmm... nie pamiętam już, generalnie z poziomu backendu nie udało mi się tego zrobić. Próbowałem też instalować inne moduły menu ale też bez spodziewanych rezultatów.

zwiastun, ironizujesz? :)
CSS bez funkcjonalności menu, o której chyba pisałem na nic się nie zda.


...pojawia sie komunikat
Plik parametrów /templates/agriculture_15/params.ini jest niezapisywalny!

szukajac na serwerze tego pliku stwoerdzam ze go poprostu niema :( o co tu chodzi. szablon instaluje sie bezblednie
pozdrObejrzyj sobie ten plik w domyślnym szablonie Joomla 1.5.x, a potem parametry możliwe do ustawienia dla tego szablonu w backendzie, a wszystko stanie się klarowne.

remolmar
01-02-2009, 14:05
Obejrzyj sobie ten plik w domyślnym szablonie Joomla 1.5.x, a potem parametry możliwe do ustawienia dla tego szablonu w backendzie, a wszystko stanie się klarowne.
ok. sorki za lamerskie pytanka co oznacza "backend"
czy rozmiar czcionki itp mozna wlasnie tam ustawic czy gdzies jeszcze indziej zadaje sie te parametry

zwiastun
01-02-2009, 15:53
Pytanie rzeczywiście lamerskie. Słownik jest zarówno na www.joomla.pl, jak i www.pomoc.joomla.pl

remolmar
01-02-2009, 16:53
spoko dzieki zanim zdazyles mi kolego odpowiedziec juz sobie poszukalem.