PDA

Zobacz pełną wersję : IE vs Firefox - wygląd czcionek. Po prostu. (nie chodzi o kodowanie)



piotr276
17-07-2008, 22:12
Od dłuższego już czasu próbuję znaleźć rozwiązanie mojego problemu z joomlą, a dokładniej z czcionkami. Nie chodzi o krzaczki tylko o ... wygląd czcionki. W IE 7 wszystkie czcionki są bardzo wyostrzone, natomiast w Firefoxie jest tak jak być powinno, czyli ... ładnie :) Na załączonym obrazku widać najlepiej w czym problem.
Czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny tego problemu? Próbowałem już chyba wszędzie i się poddaję. Nie mam pomysłu co z tym zrobić a taka wyostrzona czcionka bardzo mnie ... wkurza.
Czy ktoś z Was już się z czymś takim spotkał? Dodam tylko jeszcze że jest to wersja 1.0.13 Joomli. Będę wdzięczny z pomoc.

Michael_23
17-07-2008, 23:08
Spróbuj dla IE zastosować inną, "grubszą" czcionkę. Powinno pomóc.

PeFik
18-07-2008, 08:40
To że czcionki inaczej się wyświetlają na IE v7 , IEv6, FF3, Opera i Safari to już nie wina joomla! tak po prostu jest.

Ba jeszcze na laptopach czasem wyglądają inaczej .... ale to już zupełnie inna bajka.

Takie lekko pogrubione są na IE v7 i Safari - kwestia doboru czcionki, albo godzisz się że tak jest albo szukasz kompromisu. Takie życie.