PDA

Zobacz pełną wersję : Zoom w IE a w FF- cos dziwnego...



seal6
28-04-2006, 18:23
Szukałem w różnych forach ale nie znalazłem niczego podobnego...Otóż w FF galeria z fotkami wyświetla mi sie bez problemu. Natomiast w operze i IE kicha- widać puste miejsca. Nie wyświetla sie ani miniaturka ani pop-up...na serwerze wszystko wyglada ok. Wgrywanie plików tez idzie ok i jest komunikat ze przebieglo dobrze. Wyglada to tak jakby tylko FF obslugiwal ta galerie ale w to nie chce mi sie wierzyc. Nie wiem za bardzo co jest nie tak. Jakby ktos wiedzial jak to ugryźć to bede wdzieczny. Adres http://www.wm.platforma.org/index.php?option=com_zoom&Itemid=65 (http://www.wm.platforma.org/) , joomla 1.0.8 PE , zOOm Media Gallery 2.5 beta3pl,


PHP działa na:: Linux server 2.6.16-na-1.0 #1 SMP Fri Mar 24 15:10:09 CET 2006 i686 Wersja MySQL:: 4.1.13a-log Wersja PHP:: 4.3.11 Serwer WWW:: Apache/2 Interfejs serwera PHP:: cgi-fcgi Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC

sogo
28-04-2006, 18:59
nie jestem pewien czy to ma coś wspólnego ale jak ustawiłeś chmod do katalogu images/zoom ?.

seal6
28-04-2006, 19:21
Jest ustawione na 777

tomek71
28-04-2006, 23:14
Zmieñ Zooma na wersjê stabiln± - jest w plikowni. Spojrzyj na dwa tematy jakie za³o¿y³em na tym forum(jeszcze raz dziêki Sogo) za pomoc. Pokombinuj z ustawieniami w samej galerii- wygl±d. Te¿ æwiczy³em na becie i siê rozje¿d¿a³a.:)

seal6
29-04-2006, 00:24
dzięki za rade- rzeczywiście beta nie jest najlepszym rozwiązaniem. Postawiłem wersję zoom 2.5.1 RC 1PL i wszystko chodzi cacy. Jeden z moich kumpli zartował ze nie chodziło przez to ze to obecnie niepoprawna politycznie strona :) Generalnie mam takie odczucie że na FF dużo więcej rzeczy chodzi lepiej niż na IE. Kiedyś miałem problem z Flash rotatorem który wstawiony w nagłówek działał ok w FF a w IE rozjeżdzał się i rozwalał stronę. PO zmianie paru parametrów wyswietlania zaczeło w koncu chodzic ale wygląda to tak jakby FF wybaczał więcej błędów...A tak po za tym jesli kiedys Bozia da to stawiam piwko :)Jeszcze raz dzięki

zguben
18-05-2006, 19:36
Witam
Mam podobny problem tylko ze z dziowiekami mp3!! Na FF wszytko zial Ok a na IE odtwarza sie tylko jedne dzwiek!!!!!!!!!!
mam zainstalowana wersje com_zoom_251rc1_PL!!!
Pomocy!!!!

IveliosChristopher
03-06-2006, 16:55
Jaką trzeba dać ścierze w tym FF a jaką w PDFtoText ? aby działało.

A mam standart 1.0.8 pl + 2.51rc1 (zooma)

elmotron
04-06-2006, 15:42
Witam, mam identyczny problem jaki miał seal6 tzn, nie wyświetla mi grafik, ani miniatur, ani normalnych. Dzieje się tak i w adminie i na stronie.
Zasugerowany jego problemem, zainstalowałem FF (normalnie korzystam z Maxthona, nakładki na IE 6.0) i w FF faktycznie problemu nie ma.

Tylko że ja mam od początku zainstalowaną wersję com_zoom_251rc1_PL, i problem jest ten sam.
Komuś udało się to rozwiązać, lub wie jak?
Będę bardzo wdzięczny.

Info o Systemie:
System operacyjny: Linux kuba.ehost.pl 2.6.9-34.0.1.ELsmp #1 SMP Wed May 17 17:05:24 EDT 2006 i686 Wersja bazy danych (MySQL): 4.0.27-standard-log Wersja PHP: 4.4.2 Serwer WWW: Apache Serwer WWW - interfejs PHP: apache Joomla! Wersja Joomla: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC Wersja przeglądarki: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Maxthon; (R1 1.5); .NET CLR 1.1.4322) Ważne ustawienia PHP: Safe Mode: Off Open basedir: /home/users/serwer:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp PHP Errors: On Short Open Tags: On File Uploads: On Magic Quotes: On Register Globals: Off Output Buffer: Off Session Savepath: /tmp Session auto start: 0 XML enabled: Tak ZLIB enabled: Tak Non enabled functions: system, shell_exec, passthru, popen, exec, proc_open, socket_bind, socket_create, escapeshellarg Edytor WYSIWYG: Bez edytora WYSIWYG

elmotron
05-06-2006, 00:34
Witam ponownie, odnośnie problemu nie wyświetlania grafik pod IE to już znalazłem rozwiązanie. Jest banalne, ale wcześniej poprostu na to nie wpadłem. Chodziło o polskie znaki w zazwach plików, IE tego niestety nieakceptuje. Także jest już OK.

Ale mam jeszcze jedno pytanko, wie ktoś może jak ustawić stałą szerokość okna popup?
np. żeby zawsze było 640 lub 800 bez względu na wielkość zdjęcia które klikne pierwsze?
Chodzi o to że jeśli najpierw wybiore większe zdjęcie, a póżniej przewine buttonami nawigacyjnymi na mniejsze to jest OK, ale jeśli wybiorę najpierw mniejsze zdjęcie i przewine na większe to szerokość popup-a nie zmienia się i większe zdjęcia się wtedy nie mieszczą.
Ma ktoś jakiś pomysł?