PDA

Zobacz pełną wersję : brak szablonu w panelu admina



selser
18-07-2008, 18:31
Witam
Stworzyłem sobie templatkę, przesłałem ją na serwer do katalogu o nazwie takiej jak templatka, wchodzę do panelu administratora i nie wyświetla mi się ta templatka na liście :/
najzabawniejsze jest to że na lokalnym wszystko jest OK, na innym (darmowym) serwerze też.
Nie mam pomysłu więc może tutaj ktoś się z tym spotkał ?

inkos
18-07-2008, 20:30
A normalnie na zapleczu swojej strony to nie mozą tego szablonu zainstalować tylko trzeba pliki wgrywać a potem się dziwić ze cos jest nie tak?

moje
18-07-2008, 20:53
W panelu administracyjnym:
Dodatki -> Instalator
Tam instalujesz templatke :)

selser
19-07-2008, 00:31
Przepraszam za mój błąd - temat dotyczy joomla 1.0.15 a nie 1.5
proszę o przeniesienie :)

a co do samego problemu - instalator wywala :
"Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne "
mimo że plik jest i jest poprawny (wiem bo na innym serv działa),
a pliki szablonu zwykle wgrywam przez FTPa i nigdy nie miałem z tym problemu.tymczasowo problem rozwiązała zmiana w tabeli prefix_templates_menu - szablon wyświetla się na stronie poprawnie mimo że nadal nie jest widoczny w panelu admina, jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł to dajcie znać bo mi to spać nie da :P
a teraz miłej nocy i weekendu

moje
19-07-2008, 17:01
Może temlatka nie jest do joomli 1.0x tylko do 1.5.x ?

selser
19-07-2008, 23:22
Może temlatka nie jest do joomli 1.0x tylko do 1.5.x ?
Z pewnością jest do Joomli 1.0 bo sam ją tworzyłem właśnie na tej wersji :)

moje
19-07-2008, 23:34
A plik xml stworzyłeś?

selser
20-07-2008, 03:06
jak już pisałem plik xml jest obecny (zarówno w archiwum przy uploadzie jak i w katalogu templatki przy wgraniu z FTPa) i jest poprawny (działa na innym serwerze)

zwiastun
20-07-2008, 03:37
"Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne "
mimo że plik jest i jest poprawny (wiem bo na innym serv działa),

1. Podaj z łaski swojej kodowanie witryny i kodowanie swojego xmla
2. Noi gdzie to Waść robi

selser
23-07-2008, 13:07
Witam
Wieeeeelkie dzięki zwiastun - kodowanie naprawiło sprawę :)
temat mmożna zamknąć i raz jeszcze dziękuję za pomoc

fooky
04-11-2008, 15:49
Kodowanie...
Rozkodujcie tą wiadomość... Czym jest kodowanei w przypadku pojawienia się problemu pdt: brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne.
mam joomla 1.5, szablon joomla 1.5 prawidłowo rozpakowana, i ani spod ftp ani z instalatora nei mogę zmusić joomla, zeby zajarzył, ze ma w sobie templatkę.
ba.. 16 templatek. Każda . absolutnie każda jest dla Joomla niewidoczna.
(za wyjątkeim tych co oryginalnei były w JoomlaPE.)
Jak więc mam sprawdzić (zmienić) kodowaie tak by i Joomla i templatk miały zgodne?