PDA

Zobacz pełną wersję : Administracja, a uprawnienia FTP



tomkalon
19-07-2008, 22:18
Stronkę w Joomla założyłem niespełna 3 miesiące temu na darmowym polskim serwerze - yoyo. Wbrew pozorom na początku wszystko grało, aż do momentu, w którym postanowiłem zmienić serwer.

Znalazł się jeden zagraniczny. I tu pojawia się problem. Stronkę przekopiowałem, przekunfigurowałem itp. Niby wszsytko działa, ale pojawił się problem zależności pomiędzy tworzeniem uprawnień dostępu na serwerze FTP, a panelem administracyjnym joomli. Mimo, iż uprawnienia mam zapisane jako 755, to jednak panel widzi je jako niezapisywalne. Aby cokolwiek zrobić muszę zmienić je na 777 - tyle, że wtedy będą one miały publiczne prawa.

Dziwne, bo wcześniej na yoyo.pl nie było takich problemów. Czy można coś z tym zrobić, czy wynika to raczej z ustawień serwera? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

inkos
20-07-2008, 13:31
Wynika to z ustawień servera o którym my tutaj nic nie wiemy.

tomkalon
20-07-2008, 14:42
No tak, ale czy można to jakoś zmienić? Jeśli już miałbym o coś zapytać administratora, to o co? Serwer, z którego korzystam to http://www.000webhost.com/

zwiastun
20-07-2008, 14:58
Niestety, raczej sobie wybij z głowy, że na bezpłatnym współdzielonym serwerze administrator będzie zmieniał ustawienia, które gwarantują mu minimum bezpieczeństwa, jakie musi zapewnić wszystkim. Wóz albo przewóz. Koszty utrzymania witryny na serwerze nie są aż tak wielkie. To jedno. Gdy się już decyduje na hosting za frico, to trzeba znaleźć hosting ze środowiskiem, jakiego wymaga Joomla!
Prosimy nas zwolnić z tłumaczenia, co zrobić, żeby joomla! działał dobrze, jak Core przykazało, w środowiskach w których tak działać nie będzie, o czym wiadomo było z góry!

tomkalon
21-07-2008, 02:53
Ok, nie ma problemu. W sumie i tak wszystkie komponenty mam juz zainstalowane i jakoś działają. Strona póki co nie jest gigantycznych rozmiarów, podobnia ma się sprawa z oglądalnością, więc darmowy serwer bez reklam, to dobry wybór. Gdy powyższe punkty się zmienią, pomyślę o płatnym polskim serwerze - już nawet wiem, o jakim. Tak, czy inaczej, jeszcze raz dzięki za informacje, które oszcządzą mi kilkugodzinnego bezcelowego poszukiwania przyczyn takiego stanu rzeczy.

buniar02
22-07-2008, 20:34
hej jakie środowisko potrzebuje jooma chodzi o hosting????

buniar02
22-07-2008, 20:36
słuchajcie bracia pomóżcie bo stworzyłem strone wrzuciłem na ovh.org i nic
nie wyświetla bład 404 dostep zakazany zmieniłem uprawnienia w total comanderze na pełen dostep i ten sam błąd???buniar@wp.pl

zwiastun
22-07-2008, 20:42
hej jakie środowisko potrzebuje jooma chodzi o hosting????

To brzydko z mojej strony, ale naprawdę ręce opadają: wyślij mi $500 na konto to Ci przekopiuję i poślę mailem opisane co najmniej 4 razy na tej witrynie i setki razy na innych podstawowe wymagania joomla!