PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem aktualności



kapitan_kloss
28-04-2006, 21:14
Gdy na stronie głównej znajdują się dwa newsy, jeden jest wyświetlany pod drugim. Problem pojawia się w momencie gdy zamieszczam kolejnego newsa. Wtedy dwa pozostałe są umieszczone poniżej, ale jeden obok drugiego i wygląda to mało czytelnie. Jak temu zaradzić? Szukałem już na forum ale nie znalazłem żadnego hasła dot. problemów z wyświetlaniem newsów.

tak to wygląda: http://www.foobar2000.pl/problem.jpg

zwiastun
28-04-2006, 21:32
To może, Kapitanie, nie na forum szukaj odpowiedzi na proste pytania dotyczące ustawień, a kliknij sobie od czasu do czasu myszką w przycisk POMOC, co go masz w ikonach w administratorze na przykład przy zakładaniu pozycji menu. Albo rusz myszką nad nazwą opcji, którą ustawiasz i przeczytaj, co ustawiasz.

A najlepiej to w ogóle czytaj co ustawiasz.

Rzeczowej podpowiedzi nie będzie. Abecadło korzystania z Joomli!

kapitan_kloss
28-04-2006, 22:08
Może nie jestem spostrzegawczy, ale w pomocy dotyczącej "Category Manager : New / Edit" nieznalazłem żednego rozwiązania tego problemu. Próbowałem też zmieniać opcje artykułów (ordering) ale to też nic nie pomaga. Domyślam się że rozwiązanie tego problemu jest banalne, ale nie znalazłem żadnej pozycji która odpowiadałaby za wyświetlanie newsów na stronie głównej.

Rybik
28-04-2006, 22:44
taki sposob wyswietlania nazywa sie blogiem i jego ustawienia sa w miejscu wywlolania linka, wiec jak np dasz linka (w ???menu) do blogcategory section "samochody" to w taki sposob wyswietli ci artkuly z tej sekcji a ustawienia sposobu wyswietlania (konfiguracja tego bloga) znajduje sie w managerze menu/ ???menu / pod tym linkiem i tam ustawiasz ile wstepow na cala szerokosc ile artow w ilu kolumnach, ile linkow itp ...

natomiast skad wziac linka do frontpage ? to pierwszy linkw mainmenu (com_frontpage)