PDA

Zobacz pełną wersję : Zawartośc strony



galganka
28-04-2006, 22:29
Witam ponownie.
Wysłałam list do zespołu Joomli, otrzymałam z autorespondera potwierdzenie otrzymania wiadomości, lecz jestem na tyle niecierpliwa, iż stwierdziłam, że tutaj szybciej złapię "Zwiastuna."
Chodzi o to, że w końcu wgrałam na nowo Joomlę, wszystko działa mi bez zarzutu i stronka jest prawie gotowa. Jest jedno ale. Bardzo odpowiadają mi treści, które zostawiłam na tej stronie, a są niczym innym, jak zawartością demo Joomli.
Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę te treści pozostawić na swojej stronie, bez obawy, że zostanę pociągnięta do odpowiedzialności, za wykorzystywanie nie swoich artykułów. Oczywiście, jak już wspomniałam,, stronka istnieje od dziś na gotowo, więc sukcesywnie będę modyfikować jej zawartość, jednak zanim to nastąpi, chętnie korzystam sama z tego, co mam na niej, że tak powiem - w spadku.

zwiastun
28-04-2006, 22:44
1. Razem z potwierdzeniem powinnaś otrzymac także info, że na korespondencję w różnych sprawach technicznych nie odpowiadamy, bo do tego jest FORUM.

2. Rzecz, o którą pytasz, jest wyjasniona w FAQ-u na demo. Dość precyzyjnie.

Rybik
28-04-2006, 23:08
Czy mogę opublikować w swoim serwisie przykłady umieszczone w tej dystrybucji?

Polska edycja Joomla! zawiera oryginalne dokumenty chronione prawem autorskim. Także przyjęty w wydaniu wybór i układ prezentowanych treści stanowi samoistny przedmiot ochrony prawnoautorskiej.
Nie możesz ich publikować bez zgody autorów i wydawcy, z wyjątkiem pozostawienia w zbudowanym serwisie na własne lub swojego klienta potrzeby (z prawami dostępu tylko dla redaktorów i administratorów).

galganka
29-04-2006, 12:36
Dziękuję, już nie mam nic na stronie, co jest własnością Joomli.
Miłego weekendu.

Rybik
29-04-2006, 13:42
Galganko, nie byly wlasnoscia Joomli :) wszystko co dostajesz razem z paczka Joomla jest upowszechniane na licencji GNU/GPL (dla dokumentów chyba FDL) co powoduje ze nawet przetlumaczone przez nas fragmenty oryginalnej dokumentacji i tresci demo musza dziedziczyc ta licencje i beda zawsze "wolne" do publikacji. Jedyne czego z nimi robic nie wolno to wycinac podpisow, publikowac jako swoje itp, nalezy rowniez wraz z nimi dostarczyc tresc licencji. Natomiast jako bonus do paczki PL dostarczamy dla was kilka tekstow nie pojawiajacych sie w oryginalnej Joomli, sa to teksty autorskie (podpisane) i objete sa innym rodzajem licencji i autorzy zgodzili sie na ich publikację wewnętrzną, czyli jedynie na potrzeby administracyjne, żeby administrator i redakcja witryny mogła je widzieć online. Niedozwolona jest natomiast publikacja zewnetrzna, z prostego zalozenia ze teksty autorskie nie maja wzbogacac tresci cudzych witryn a jedynie sluzyc celom edukacyjnym. nowych administratorow Joomla. Mysle ze jest to bardzo precyzyjne i uczciwe podejscie do sprawy.