PDA

Zobacz pełną wersję : "Napisz do nas"- dużo spamu.



lubicz
28-04-2006, 22:07
Czy ktoś może wie jak efektownie zabezpieczyć komponent kontakty i możliwość pisania za jego pomocą emali ze strony przed uciążliwym spamem? Może jest już jakies rozwiązanie w postaci wpisywania generowanego kodu do okienka lub coś podobnego?

Otrzymywanie od gości listów pisanych prosto ze strony jest mi bardzo potrzebne ale od jakiś paru dni nadzchodzi dużo spamu. Więc chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed tym nieszczęsnym zjawiskiem.

Czy ktoś z Was wie o jakimś rozwiązniu dla tego komponentu.

Rybik
28-04-2006, 22:26
http://developer.joomla.org/sf/frs/do/viewRelease/projects.com_hashcash/frs.components.com_hashcash

lubicz
29-04-2006, 17:09
Wszystko byłoby ok tylko nie wiem jak to podłączyć pod komponent Kontaktów i możliwość pisania wiadomości email ze strony.

Oprócz Hashcash cryptography zainstalowałem również Log4php bo inaczej wyskakiwały błędy.

Ale jak to teraz podłączyć pod pisanie wiadomości ze strony to już nie mam pojęcia. Na stronie autora jest opis dla AkocommentPlus i AkobookPlus.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

stone
29-04-2006, 19:56
Możesz to także trochę obejść i zainstalować komponent do formularzy np, facileforms i utworzyc prosty komponent kontaktu

zwiastun
30-04-2006, 00:17
Jest prostsze wyjście. W instrukcji do antyspamera (SecurityImages - na joomla.pl) jest objasnienie, co zrobić, aby właczyć filtr antyspamowy we włąsnych aplikacjach. To samo można zrobić i w komponentach tudzież modulach Joomla. O ile wiem również, istnieją łatki bodaj do 1.07 jeśli już nie do 1.08