PDA

Zobacz pełną wersję : własny komponent - upload plików



rip
21-07-2008, 15:32
Witam.

Piszę własny komponent pod Joomla! 1.5. - baza dokumentów. Zasada działania: w back-end administrator (lub uprawniony użytkownik) dodaje dokumenty poprzez przygotowany przeze mnie formularz (nazwa, autor, itp...) jest w tym formularzu również pole dodania pliku. I tu niestety się zatrzymałem. Elementy dodawane są do bazy po naciśnięciu przycisku zapisz lub zastosuj w toolbarze. W jaki sposób obsłuzyć przesłanie pliku ? (ścieżkę/nazwę pliku przetrzymuję w bazie).

Innymi słowy; chcę obsłużyć wszystko poprzez kliknięcie przycisku zapisz (łącznie z przesłaniem pliku na serwer i zapisaniem jego nazwy w bazie).

Jak mogę to zrobić ?

Z góry dzieki!

pozdr

inkos
21-07-2008, 15:34
Wskazówka: A podglądałeś jak inne komponenty to realizuja? ;) Moze tam znajdziesz rozwiązanie. ;)

rip
21-07-2008, 15:38
próbowałem, ale nie bardzo dysponuję czasem na mocne zagłębianie się z kod innych komponentów, poza tym nie wiem które komponenty to realizują więc czas wyszukiwania tym bardziej się wydłuża. Dlatego tez pytam szanowne grono na forum :)

Nie może to być coś skomplikowanego, chodzi bardziej chyba o przekazanie zmiennych z tablicy $_FILES...

Za wszelkie rady jeszcze raz dzięki...

pozdr

Dylek
21-07-2008, 16:38
A nie lepiej uzyc gotowca w stylu remository czy docmana?

rip
21-07-2008, 16:55
czy lepiej ? nie wiem. Nie chcę przerostu formy nad treścią. To jest bardzo prostu formularz i bardzo proste operacje. Potrzebuję obsługi jeszcze tylko tej jednej rzeczy, przesyłania plików...

rip
22-07-2008, 13:44
Czy na prawdę nikt nie wie jak to zrobić ?

wojtekkk87
25-07-2008, 23:27
http://www.google.pl/search?q=php+upload+plik%C3%B3w+na+serwer&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

chociażby pierwsza strona ;] oczywiście to co normalnie wstawiasz w pliku do którego jest wysyłany formularz powinieneś wstawić w odpowiednim tasku w kontrolerze... I wszystko powinno grać:)

rip
26-07-2008, 13:00
ogólnie zrobiłem to tradycyjnym sposobem ($_FILES), myślałem wcześniej o jakichś funkcjach typy JRequest::getVar....

Przez brak czasu nie zagłębiałem się bardziej...

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

pozrd.